Хороше вино має подобатися. У кожної людини різні смаки, тому оцінка алкогольних напоїв — суб’єктивний момент. Водночас можна виокремити певні характеристики, яким має відповідати якісний продукт.
Купівля вина в інтернет-магазині: на що звернути увагу
Червоне вино оригінального походження можна знайти за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/krasnye.html. Замовлення в перевірених інтернет-магазинах — запорука гарного смаку. На полицях оцінити слабоалкогольний напій можна лише за зовнішнім виглядом. Важливо звертати увагу на етикетку, цілісність пляшки й корку, наявність осаду. Однак усе це має не настільки суттєве значення, як:
- баланс;
- глибина;
- посмак;
- характер;
- складність.
Баланс між компонентами
Йдеться про співвідношення між танінами, кислотністю, алкоголем, кількістю цукру. Коли кожен із них не намагається виділитися, а «працює на команду» — вино можна назвати збалансованим. Висока концентрація танінів означає, що смак буде жорстким. Урівноважити композицію допомагає спирт і цукор.
Глибина смако-ароматичної композиції
Вино має різні смакові шари. Наприклад, перший ковток може асоціюватися з соковитими червоними ягодами, а на посмаку з’являються нотки квітів, екзотичних спецій. Напій без кислинки з мінімальним вмістом алкоголю й низькою концентрацією танінів не можна вважати глибоким.
Тривалий посмак
Правильне вино відчувається в роті навіть після того, як його проковтнули. Продукт із коротким посмаком вражає інтенсивністю, однак швидко забувається.
Помітний характер
Вино з характером має відповідати певним вимогам, що висуваються до конкретної категорії. Один із ключових елементів — особливості теруару. Клімат, висота над рівнем моря, ґрунт — усе це впливає на кінцевий смак і аромат, так само як вибраний сорт винограду. Наприклад, вина з сонячної частини Франції — свіжі та хрусткі, а позиції, що створювалися на півночі, — глибокі та інтенсивні, однак із яскравими землистими ароматами.
Труднощі розшифрування
Складність — ще одна характеристика гарного червоного вина. Це не означає, що його неможливо пити або комбінувати з їжею. Складне вино — продукт, за яким ховається різноманітний спектр смаків. Це позиції, яким притаманні філігранні нюанси як у нюховій, так і у смаковій фазі. Вино стає складнішим поступово, коли визріває в темних підвалах.
Зрештою, правильне вино має викликати посмішку. З’ясувати, який варіант подобається більше, можна після дегустації. Тому організовуйте винні вечірки, знайомтеся з різними регіонами й стилями, щоб відшукати ідеальний варіант для себе.