З осені минуло року у Дніпрі активно застосовують практику встановлення сміттєвих контейнерів
В рамках реалізації програми розвитку міської інфраструктури, а також вирішення екологічних проблем міста, у Дніпрі активно встановлюють підземні сміттєві контейнери, які мають на меті зменшити кількість сміття на вулицях. Це особливо актуально, з огляду на новини Дніпра, у період, коли з вивозом твердих побутових відходів виникли певні проблеми – передусім через нестачу рук в комунальників і підрядників через мобілізацію і виїзд людей за кордон.
На початку року у Дніпрі ледь не виник сміттєвий колапс саме через те, що графіки вивозу сміття змінилися, і у дворах багатоповерхівок почали вникати стихійні звалища. Їх прибрали, але докорінно змінити ситуацію можуть підземні контейнери. Як зазначає видання «Відомо», їх почали встановлювати на житлових масивах, на набережній, а також у парках та скверах міста.
Підземні контейнери дозволяють не тільки позбутися неприємних запахів від вуличного сміття, але й розв’язати проблему нестачі вільного простору на вулицях міста. Завдяки таким контейнерам сміття більше не буде розноситися безпритульними тваринами або безхатьками, що раніше залишали його біля звичайних сміттєвих баків. Тим більше, що останнім часом і дикі тварини частенько намагаються приходити і поживитися відходами.
Щоправда, іноді в різних районах міста вимикають доволі кумедні ситуації, коли люди доносять мішки зі сміття до контейнерів, але залишають поруч, хоча залишається зробити лише три кроки – відчинити кришку, покласти туди сміття і закрити кришку. Є випадки, коли вандали намагаються пошкодити ці баки, але поки вони витримають, хоча вже і мають написи загадкового характеру.
Прибирання Дніпра від сміття – доволі актуальна тему. Варто зазначити, що це дуже вагома стаття витрат міського бюджету і водночас ласий шматок пирога для компаній, які готові взятися за цю справу. Тиждень тому у Дніпрі відбулися тендери на прибирання не тільки вулиць, а й доріг від випадкового сміття, а також від снігу. Загальна вартість закупівлі склала понад 450 млн грн.
Проте, підземні контейнери – не тільки корисний варіант вирішення проблеми, але й елемент вуличної інфраструктури, який додає естетичного вигляду вулицям Дніпра і дворам багатоповерхівок. Бо саме жителі міста найбільше «виробляють» це сміття. Лише за 2024 рік у Дніпрі було ліквідовано близько 50 стихійних звалищ, але роботи в цьому напрямку ще достатньо багато.