Гліцин — необхідна організму людини амінокислота, яка бере активну участь у синтезі колагену — структурного білка, здатного утримувати разом клітини організму. Крім цього, гліцин працює як нейромедіатор, тобто заспокоює нервові клітини, уповільнюючи та налагоджуючи їхню роботу.
Цю корисну речовину людина отримує здебільшого з м’яса тварин і птиці, також її багато в насінні та горіхах. Вважається, що гліцин таблетки покращують роботу мозку, тому приймання цього препарату рекомендовано студентам і людям, які активно займаються розумовою працею. Але чи потрібне приймання додаткової кількості гліцину, якщо це замінна амінокислота, тобто вона виробляється в організмі людини?
Звідки з’явилася ідея, що гліцин потрібно приймати додатково
Такий висновок зробили вчені, коли провели експеримент із визначення гліцинового балансу в тілі середньостатистичної людини. Зробити це виявилося не так просто, адже період виведення речовини з організму становить від 30 хвилин до 4 годин та залежить від кількості прийомів їжі, якості продуктів та інших факторів.
За зразок було взято метаболізм дорослої здорової людини вагою 70 кг. У результаті підрахунків виявилося, що на виробництво колагену витрачається приблизно 14,5 г гліцину, а власних запасів і кількості, отриманої з їжею, набирається всього 5–6 г. Решту доводиться «добирати» штучним шляхом.
Робити це можна двома способами:
- урізноманітнити раціон, включивши до нього більше м’яса, риби, горіхів та інших продуктів, що містять багато гліцину;
- регулярно приймати препарати, що заповнюють нестачу корисної амінокислоти.
Останній варіант, безумовно, набагато простіший і зручніший. Він позбавляє потреби ведення складних підрахунків і контролю над раціоном.
Як гліцин впливає на мозок людини
Найсильніший розслаблювальний ефект препарат має на рухові нейрони спинного мозку — клітини Реншоу. Вони відповідають за напруження м’язів, беруть участь у регулюванні судинного тиску. Знімаючи підвищене збудження цих нейронів, гліцин допомагає уникнути судом. У головному мозку амінокислота діє слабше, але також знімає перезбудження нейронів. Тобто гліцин насамперед працює як м’яке заспокійливе.
У роботі головного мозку на гліцин покладається ще одне важливе завдання: він допомагає глутамату активувати рецептори, що відповідають за пам’ять і здатність до навчання. Тобто препарат справді корисний тим, хто багато часу приділяє розумовій праці.
Пити гліцин корисно:
- школярам;
- студентам;
- фрилансерам;
- науковцям;
- акторам, які регулярно заучують ролі;
- людям інших професій, пов’язаних із розумовою діяльністю.
Завдяки своїм властивостям гліцин ефективний у разі неврозів, різних типів енцефалопатії, відновлення після інсульту, травм головного мозку, гіпоксії та інших подібних недугів.