На кінець весни валютний ринок України знову зазнав потрясінь. Майже щодня курс долара, а з ним і популярних євро, фунта та злотого, невпинно зростав на декілька копійок, сягнувши історичних максимумів. Однак на тлі оголошень про посилення міжнародної макрофінансової допомоги зростання завершилось, а цифри в обмінниках поволі відповзли назад. Як змінювалися курси валют, добре видно на діаграмах обмінників КІТ груп, зокрема на https://obmin.uzhgorod.ua/. Адже тут завжди є не тільки актуальні і найвигідніші курси на велику кількість валют світу, а й публікується динаміка їх коливань.
Злотий показує тенденцію до зміцнення
Економісти прогнозують зміцнення курсу злотого до євро впродовж 2024 року – до 4,20-4,25 злотих за євро. Це станеться завдяки закордонним інвестиціям та грантам Європейського Союзу. Національний банк Польщі також піднімає свої ставки. Відслідковувати, як курс злотого коливатиметься відносно гривні, можна на сайті КІТ груп https://obmin.uzhgorod.ua/pln-uah, але вже зараз зрозуміло, що він долатиме нинішню позначку в 10 гривень.
Втім, польські фінансисти очікують, що держава намагатиметься сповільнити стрімке падіння курсу євро, адже низький курс європейської валюти несе й певні ризики, особливо щодо грантоотримувачів із фондів Євросоюзу.
Однак вже наступного року експерти прогнозують незначне ослаблення злотого щодо євро. Свої корективи у стабільність польської валюти вносить і війна в Україні.
Фунт матиме вигідніші позиції, ніж долар
Для тих, хто на https://obmin.uzhgorod.ua/gbp-uah слідкує за парою фунт-гривня, буде важливо знати, як коливатиметься курс британської валюти. За даними аналітиків ринку Форекс, вона зміцнюватиметься впродовж цього року до долара, а отже й до гривні. Такі очікування підкріплені гарними економічними показниками всередині Великої Британії та загальним зростанням.
Втім, зміцнення фунта буде не таким вже й значним. Якщо зараз він торгується за курсом 1,26267 до долара, то наприкінці 2024-ого діапазон підвищиться до 1,236-1,300. Наступного року натомість очікується деяке зниження – до 1,199.
Долар дорожчатиме, але не критично
Якщо з січня долар в Україні подорожчав на 6%, тобто на 2,3 гривні, зупинившись на офіційній позначці 40,69 в середині червня, то у грудні очікуваний курс не мав би перевищити 42 гривень, кажуть фінансові аналітики.
Як і раніше, визначальним фактором залишається надходження до країни міжнародної валютної допомоги. На тлі останніх політичних заяв про передачу в Україну частки заморожених активів країни-агресора, ріст курсу американської валюти зупинився. Загалом, сьогодні й надалі вигідно тримати заощадження в доларах, тим самим вбезпечуючи їх від знецінення внаслідок інфляційних процесів.