Згідно з даними ВООЗ діарея стоїть на другому місці серед причин, які викликають смерть у дітей віком до 5 років. При цьому значна кількість випадків пов’язана з порушенням режиму харчування та побутової гігієни. Додатково розлад шлунку може погіршувати апетит, через що розвивається харчова недостатність. Це якщо дуже коротко про наслідки доволі поширеного симптому, що буває ознакою різних захворювань.
Подібна тема варта уваги, оскільки дозволяє отримати відповіді на питання «Як зупинити діарею?» та запобігти суттєвому погіршенню здоров’я.
Визначення діареї
Під діареєю слід розуміти неоформлені або рідкі випорожнення, які за день можуть виділятись три рази та більше. Якщо випорожнення часті, але при цьому оформлені, то тоді це не вважається діареєю. У маленьких дітей, навіть у тих які на грудному годуванні, нерідко спостерігається пастоподібні послаблення стільця, що є варіантом норми. У всіх дітей, без виключень варто застосовувати клінічно ефективний лікувальний пробіотик Ентерол®, що зможе запобігти розладам травлення у малюків в тому числі при дотриманні питного режиму при діареї.
Клінічні типи діареї наступні:
- гостра водяниста — розвивається при холері й характеризується появою калу по типу рисового відвару;
- гостра кров’яниста — характерна для дизентерії, хоча може траплятись при інших інфекційних захворюваннях;
- стійка діарея — випорожнення, які тривають понад два тижні.
Спостерігається безпосередній зв’язок між рівнем життя та частотою розвитку розладів шлунку. У випадках соціальних негараздів часто спостерігається неправильний режим харчування, через що порушується травлення. В результаті діти в таких умовах в три рази частіше хворіють на діарею.
Загрозливі наслідки діареї
В першу чергу, при порушенні травлення значно підвищується ймовірність дегідратації, тобто зневоднення. З частими рідкими випорожненнями у значній кількості виводиться з організму вода та мікроелементи. Ситуація погіршується при супроводженні діареї блюванням, значним потовиділенням, частим диханням. Якщо при цьому відсутнє поповнення рідини в організмі, тоді виникає дегідратація, яка має три ступені тяжкості:
- Легкий — порушення незначні та при правильному догляді хворий швидко одужує.
- Помірний — хворий має посилену спрагу, шкіра та слизові сухі.
- Тяжкий — очі запалі, тургор шкіри дуже знижений, хворий самостійно не п’є або взагалі перебуває без свідомості.
В таких випадках, в першу чергу, повинна бути налагоджена регідратація перорально або через внутрішньовенні крапельниці. Якщо хворий може самостійно вживати регідратаційні розчини, тоді використовують звичайний спосіб лікування. Також ВООЗ відмічає, що додавання цинку хворим на діарею дозволяє зменшити кількість випорожнень та їх об’єм.
В цілому попередити діарею не так складно. Достатньо не забувати мити руки перед вживанням їжі та після відвідування вбиральні, дотримуватись правил приготування їжі, вживати виключно чисту воду. Дітям до року важливо хоча б перші шість місяців знаходитись на грудному вигодовуванні. При необхідності для лікування та профілактики діареї можливо застосувати Ентерол® після консультації у лікаря.