Село пропонує один із найвигідніших способів заробітку сьогодення – фермерство. Вирощування фруктів, овочів, корисних рослин і тварин приносить хороший дохід. Однак, для регулярного заробітку необхідно:
- Розробити чіткий бізнес-план;
- вивчити ринок збуту;
- мати початковий капітал.
Початок розвитку власного бізнесу вимагає значних витрат. Проте все окупається вже через півроку-рік. Щоб не зазнати невдачі, важливо дізнатися, що виявиться самим вигідним, а також роздобути гроші на втілення бізнес-ідеї.
Фермерське господарство
Перш ніж вкладати кошти у бізнес, варто визначитися з його напрямком. У селі є всі можливості для:
- Вирощування фруктів, овочів, зерна;
- розведенням птиці, худоби та іншого;
- збір меду;
- виготовлення варення, консервації, м’яса, молочних продуктів.
Якщо є мета вирощувати фрукти, в наявності є земельна ділянка і невеликий штат робітників, то недопустимо велику кількість часу відводити на відпочинок чи розваги в VIP casino. Варто провести деякі дослідження:
- Визначити вид фруктів, який підходить для вирощування в даному кліматі (яблука, персик, груша тощо);
- проаналізувати попит на обрані види продуктів;
- знайти потенційні ринки збуту продукції;
- організувати місце для теплиць і складів (для зберігання продуктів, добрива, саджанців та ін.);
- знайти постачальників добрив, обладнання;
- розділити обов’язки між підлеглими;
- скласти річний план розвитку.
Насправді кількість заходів, необхідних для старту бізнесу набагато ширший і потребує детального опрацювання.
Інші варіанти стабільного заробітку
Фермерське господарство – прекрасний спосіб заробітку. Навіть якщо є лише земельна ділянка і кормова база, можна отримувати стійкий дохід. Проте через різні обмеження цей вид діяльності не завжди доступний. Тому варто розглянути інші способи заробітку в селі:
- Торгівля. Рекомендується торгувати заводськими товарами. Для отримання ліцензії на продаж власної продукції потрібно пройти ряд тестів, надати документи на худобу, забезпечити її належним утриманням і гарантувати безпеку продукту. Це забирає багато часу і коштів. А у початківця їх часто немає.
- Реалізація непродовольчих товарів. Продаж техніки, устаткування, одягу, будівельних матеріалів, та інших речей, необхідних жителям населеного пункту. Для цього не потрібна ліцензія, тому витрати на старті будуть менші.
- Послуги з ремонту. Майстри завжди мають постійних клієнтів, оскільки конкуренція в даній галузі невелика. Місцеві жителі не їдуть у місто ремонтувати речі, особливо якщо вони великі.
- Каналізація і вигрібні ями. В селах досить актуальні проблеми з водовідведенням. Проведення каналізації до будинків може виявитися прибутковим бізнесом.
Головна перешкода для початку власного бізнесу – відсутність грошей. шляхи вирішення: отримання споживчого кредиту, позика під заставу майна, а також позика у друзів та близьких.