Багато автовласників хоча б раз стикалися з грижею покришки. Це довгасте або округле здуття на бічній стороні колеса. Грижі бувають різних розмірів, і якщо вони невеликі, то у водія може виникнути бажання відремонтувати покришку. Дізнатися серйозність проблеми допоможе 3D-стенд розвалу-сходження. Поставивши транспортний засіб на нього, майстри напевно скажуть, що шину не можна відновити. У статті ми розповімо про те, чому небезпечно їздити на колесах з таким дефектом.
Що таке грижа колеса
Деякі водії вважають, що подібні деформації виникають тільки на вживаних покришках, які практично виходили свій ресурс. Насправді грижа може з’явитися і на новій шині. Причиною утворення цього дефекту є неакуратна експлуатація транспортного засобу: наїзди на перешкоди і ями на високій швидкості, різкі старти і гальмування, перевантаження автомобіля. Також причинами можуть бути помилки в технології виробництва виробу або заводський брак. Грижа виступає на поверхні колеса, тому багато людей вважають її більше косметичним дефектом. Однак утворення здуття сигналізує про те, що пошкоджено глибокі внутрішні структури гуми. Автомобільна покришка має багатошарову структуру, одним із рівнів якої є металевий корд. Якщо цей шар пошкоджується, гума втрачає каркас, що утримує її форму. Без нього покришка буде неконтрольовано розтягуватися під тиском закачаного в неї повітря, тому їздити на ній далі не можна.
Чим небезпечна експлуатація покришки з грижею
Використання дефектної покришки може призвести до таких наслідків:
1. Розбалансування колеса. Через деформовану гуму порушується рівномірність розподілу маси. Водій під час руху починає відчувати вібрацію, яка посилюється за набору швидкості.
2. Руйнування елементів ходової системи і рульового управління. Через інтенсивну вібрацію колеса зростає навантаження на елементи ходової системи, прискорено зношуються підшипники, маточини та інші комплектуючі. Надмірного навантаження зазнає і рульове управління, в яке передається вібрація.
3. Розрив колеса. Це найнебезпечніший наслідок грижі на колесі. Через те, що на окремій ділянці корд пошкоджений і більше не забезпечує жорсткість покришки, гуму може розірвати через підвищене навантаження. Це може статися під час наїзду на нерівність або яму на дорозі. Якщо таке трапиться на високій швидкості, шанси уникнути аварії будуть невеликі.
У деяких шиномонтажних майстернях водіям пропонують усунути грижу і обіцяють, що після ремонту колесо можна буде використовувати далі. Не рекомендуємо вірити цим обіцянкам, оскільки вони спрямовані тільки на те, щоб отримати гроші за послугу. Яку б латку не поставили на покришку, вона не зможе повернути гумі первісну жорсткість. Тому за виявлення грижі краще відмовитися від подальшого використання шини й купити нову.