Термін мезотерапія стрімко увійшов в сучасну косметологію та миттєво завоював мільйони прихильників і прихильниць. Процедура передбачає введення в шкіру різних лікувальних та омолоджуючих сумішей із спеціальних препаратів, які містять гіалуронку, вітаміни, мікро- та макроелементи, амінокислоти тощо. Такий «коктейль» вводять під шкіру за допомогою мікроін’єкцій або апаратної безін’єкційної технології, про що детально описано на https://p-de-p.com/uk/kosmetologyya/mezoterapiya/. Процедуру проводять лише висококваліфіковані спеціалісти, тому таку відповідальну процедуру варто проводити лише у спеціалізованих б’юті-салонах та клініках.
Як виникла мезотерапія?
Ідею започаткування цієї процедури приписують сільському лікарю Мішелю Пістору, котрий умів з лікувальною метою впливати на місця осередку хвороби. Згодом лікар сформував чітку і обґрунтовану методику таких сеансів в середині 19 століття. Відтоді і до сьогодні лікарі в різних країнах практикували і вдосконалювали мезотерапію з метою подолання тих чи інших захворювань, хоча сам термін був введений лише в 1958 році.
Вперше мезотерапію як окрему дисципліну почали вивчати в Національному Інституті Спорту в Парижі у 1981 році. А ще через 6 років вона була визнана додатковим методом традиційної медицини.
Мезотерапія в косметології
Для омолодження шкіри таку процедуру почали застосовувати відносно недавно. Навіть досі тривають чисельні клінічні випробування та дослідження з метою вивчення, як ті чи інші препарати впливають на стан епідермісу та його властивості.
Наразі у США вже офіційно схвалена дезоксихолева кислота як ефективний «жироспалювач» під час ін’єкцій мезотерапії. Також визнано, що гіалуронова кислота і гідроксиапатит кальцію ефективні в якості філерів для заповнення зморшок, корекції шрамів та збільшення об’єму губ. Окрім того, такі препарати є цілком безпечними для ін’єкцій у зоні обличчя пацієнта чи пацієнтки.
Чисельні дослідження та досвід мільйонів пацієнтів доводять, що мезотерапія має дуже позитивний вплив на шкіру, роблячи її свіжою та пружною.
Чи є протипокази такої процедури
В сучасних клініках та салонах сеанси мезотерапії проводять кількома різними способами:
- ін’єкційний – введення препаратів за допомогою шприца;
- мезоролер – введення препарату за допомогою спеціального ролика, вкритого дрібними голками;
- апаратний – за допомогою спеціальної насадки на апарат;
- фракційний мікроін’єкційний – за допомогою насадки з голками зі срібним покриттям;
- кисневий та лазерний.
Чи можна робити процедуру під час її захворювання, може визначити безпосередньо косметолог, який готуватиме сеанс мезотерапії. Загальні ж рекомендації стосуються обмеження використання солярію, доглядової та декоративної косметики, перебування в приміщеннях з високою температурою тощо після проведення процедури і до повного загоєння шкіри.