Дізнайтеся про те, як правильно провести цей день, щоб не накликати у свій дім лихо.
Історія свята
Андрій Первозванний був одним із апостолів Ісуса Христа. 13 грудня відзначають День пам’яті апостола Андрія, який загинув мученицькою смертю. Андрія першим запросив Ісус у колі своїх апостолів, тому його прозвали Первозваним. Андрію випало проповідувати Слово Боже у Малій Азії, Фракії, Таврії, Іверії, Скіфії.
Різні ритуали суворо заборонені у православній церкві і тому людям, які шанують церковні догми займатися цього дня ворожінням не можна. Втім, як і в решту днів.
Слід зазначити, що під час застілля на Андрія не можна вживати спиртних напоїв. Так само в цей день не можна злословити, лаятись і лихословити.
Вітається відвідування гостей, як і запрошення на свято до свого будинку.
Оскільки день випадає на Різдвяний піст, то актуальним буде приготування рибних страв, якими частують домочадців та гостей.
Свято Андрія є святом молодіжних гулянь, де юнаки та дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.
Загалом на Андрія моляться про таке:
- Звернення до християнської віри
- Зміцнення віри
- Єдності народу під християнським початком
- Щасливе одруження.
Що не можна робити на Андрія
На свято Андрія у християнській традиції не можна займатися домашніми справами, інтелектуальною роботою, шити, прясти, вишивати. Кажуть, що той, хто багато думатиме цього дня, може втратити розум. За те, що в цей період пост, то не можна їсти м’ясо.
Святкові прикмети
Перше за чим спостерігають перед святом, то це за погодою. Якщо ж до 13 грудня люди побачать сніг, що випав, то означає, що вся зима буде сніговою і морозною. Якщо до цього дня не буде снігу, то значить і зима буде теплою та малосніжною.
У свято люди виходили до води та дивилися на неї, якщо ж водиця тиха та спокійна, то зима буде спокійною. Якщо ж вода, раз у раз шумить і б’ється об каміння, то значить тріщатимуть морози.
Якщо ж 13 грудня холодно, але є сонечко, то значить у сезон буде хороший урожай.
Тори Путимцева
Джерело: https://kyiv.znaj.ua/