Жалюзі вже давно використовуються для оздоблення вікон. Одним із найвідоміших їхніх різновидів є вертикальні моделі, які являють собою смужки тканини, що переміщуються вздовж горизонтального кріплення. Оскільки такий варіант оздоблення давно не є новинкою на ринку, у деяких покупців виникають сумніви щодо його актуальності. Попри те, що принцип конструкції вже довгий час залишається незмінним, сьогодні з’явилося безліч модифікацій моделі, які відрізняються типом використовуваних матеріалів. Досі вертикальні жалюзі мають високий попит серед пересічних покупців та навіть дизайнерів. Вони є тим функціональним та зручним рішенням, якому дуже важко знайти заміну.
3 головних переваги моделі, що роблять її незамінною
Вертикальні жалюзі вважаються найкращим варіантом, коли:
– необхідно оздобити велику площу. Звичайні ролети мають обмежену ширину, тому не можуть використовуватися на нестандартних типах вікон. Замість кількох окремих декоративних елементів варто використати лише одні вертикальні жалюзі, завдяки чому вдасться зекономити фінанси;
– важливо зручно керувати світлом. Змінивши кут нахилу смужок матеріалу, можна створити комфортний рівень освітлення в приміщенні;
– потрібна висока витривалість та міцність. Попри те, що тонкі тканинні ламелі на вигляд здаються невитривалими, таке припущення є невірним. Вони дійсно здатні протистояти вітровому навантаженню, коли в приміщенні відкриті вікна. Тканини не накопичують забруднення та підлягають побутовому очищенню, завдяки чому завжди виглядатимуть охайно.
Вертикальні жалюзі є ідеальним вибором для власників панорамних вікон, патіо, розсувних скляних дверей. Сфера використання розповсюджується на житлові приміщення, офіси, ресторани, магазини тощо.
Що важливо врахувати при купівлі жалюзі
Одним із найважливіших параметрів вибору моделі є дизайн. Планки можуть виготовлятися з гладких чи текстурованих матеріалів, а також відрізняються кольором. Замовляючи оздоблення у виробників, можна реалізувати нестандартний підхід. Наприклад, виділити окрему ділянку вікна іншим кольором, зробити чергування різнобарвних смужок тощо.
Обираючи між широкими та вузькими ламелями, варто звертати увагу на розмір вікна, враховуючи його пропорції. Вертикальна скерованість планок допоможе візуально зробити стелю вищою.
Варіантів відкриття жалюзі існує декілька: всі ламелі можуть переміщуватися лише на одну зі сторін або рухатися від центру вікна по двох боках. При цьому керування відбувається централізовано за допомогою одного ланцюжка, а регулювання кута повороту планок – з використанням іншого.
Залежно від особливостей розташування вікон та особистих переваг щодо рівня природного освітлення можна обрати матеріали за потребами. Жалюзі з тканини блекаут забезпечують максимальний захист від яскравого сонця. Якщо ж промені не надто заважають, варто надати перевагу матеріалам, що здатні частково пропускати світло.
Вертикальні жалюзі неможливо встановити безпосередньо на створку. Вони закріплюються всередині або назовні віконного пройому чи навіть на стелі. Довжину матеріалу не завжди обирають у суворій відповідності до розміру скла. Вишукано виглядають моделі від стелі до підлоги, які займають всю довжину стіни. Крім того, не варто забувати про можливість поєднання кількох видів декору. Наприклад, дизайнери використовують сучасні вертикальні системи разом зі звичайними шторами чи тюлями.