Децентралізація дала можливість вирішити на місцях ті проблеми, які не вирішувались роками й десятиліттями. Роками діти й підлітки мріяли, щоб в них у містах і селах були спортмайданчики, футбольні поля, басейни. А місцева влада чекала, поки в центрі ухвалять рішення і виділять гроші. Тепер все змінилося: на місцях є можливості, кошти, ресурси. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час робочої поїздки на Тернопільщину.
Першою зупинкою пана Зубка була Козівщина, де він ознайомився з об’єктами інфраструктури, які зроблено за останній час.
– Дуже приємно, що Тернопільська область є лідером серед створення об’єднаних територіальних громад. Сьогодні в руках громад потужні інструменти – місцеві бюджети, які зросли в кілька разів, субвенція на соціально-економічний розвиток, субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ, Державний фонд регіонального розвитку. Лише за перший квартал цього року на Тернопільщині надходження до бюджетів ОТГ склали 121,2 млн. грн. І ми маємо результат – якісні зміни – відбудовані дороги, дитсадки, школи, лікарні. Приклад дитячого басейну Козівської школи, який майже 30 років стояв довгобудом, а нині відкритий, завдяки коштам ДФРР, – яскраве тому підтвердження. Наступний крок – формування єдиних освітньо-спортивно-культурних просторів у громадах. Це вже не точкове вирішення проблем, а комплексний розвиток території. Мета – надати якісні послуги в усіх галузях, реалізувати освітній, туристичний, спортивний, культурний потенціал громади, виховати справжнього громадянина, патріота свого краю, – зазначив Геннадій Зубко.
У рамках візиту Геннадій Зубко відкрив спортивний майданчик для гри в міні-футбол та комплекс тренажерів у смт Козова, збудований за кошти субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток (684 тис. грн.) та за співфінансування з бюджету Козівської селищної ради (203 тис. грн.) і спонсорські кошти. За словами пана Зубка, відкриття цього спортивного об’єкта дасть великий поштовх у вихованні здорового покоління, при цьому на сьогоднішній день можна говорити про системні підходи держави у питаннях здоров’я.
Наступна зупинка столичного посадовця відбулася в управлінні ДСНС України у Тернопільській області, де він передав рятувальникам закуплені за кошти державного бюджету три нові пожежні автомобілі на базі шасі МАЗ, загальна вартість яких становить понад 11 млн. грн. Техніка буде використовуватись рятувальниками Тернопільського, Кременецького та Борщівського районів. Також семи територіальним громадам Тернопільської області було вручено сертифікати на отримання пожежно-рятувальних машин на базі ЗІЛ-130.
– Спільно з ДСНС впроваджуємо секторальну децентралізацію щодо організації органів цивільного захисту в ОТГ. Ми створюємо у громадах повноцінну систему захисту і безпеки людей, максимально наближаємо до людей послуги, які надають підрозділи ДСНС. Нам потрібно підтримати у ВР законопроект, який дає можливість передавати від територіальних підрозділів обладнання, техніку до органів місцевого самоврядування. Це дасть можливість звільнений ресурс спрямувати на підсилення територіальних органів служби надзвичайних ситуацій, – зазначив Геннадій Зубко.
– Основне завдання в умовах децентралізації – зробити все, щоб наше життя і життя кожного громадянина в Тернопільській області було безпечним. Зі створенням місцевих пожежних команд відбудеться формування пожежної безпеки об’єднаних територіальних громад. Це дозволить оперативно реагувати на виникнення можливих надзвичайних ситуацій та пожеж, – доповнив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Водночас, як наголосив очільник Тернопільщини, останні позитивні зміни, які сталися в області, відбуваються завдяки тому, що ми маємо добру підтримку від Президента України та уряду.
– За рік нам вдалося відкрити дві нові школи, придбати для шкіл нові комп’ютери, відкрити плавальний басейн та десятки спортзалів. А також закупити 42 шкільних автобуси, в тому числі для Козової та Козівського району. Відповідальність тепер лягає на органи місцевого самоврядування та об’єднані територіальні громади. В області за минулий рік було реалізовано 500 проектів, спрямованих на покращення життя людей, створення умов для навчання наших дітей. Те, про що ми сьогодні говоримо, – результат спільних дій команди, підтримки та віри, – підсумував пан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"