«Після виборів точно буду жити в Україні»
Я не хотів би сперечатися про те, хто лідирує в рейтингах, тому що займаюся реформуванням держави, реформами оборони, зовнішньої політики, а не рейтингами. Рішення про участь у виборчій кампанії я прийматиму тоді, коли кампанія розпочнеться. Зараз потрібно займатися об’єднанням усіх політичних сил, суспільства, держави…
Найбільш вірогідно, я не буду висуванцем політичних партій. Хоча не виключаю, що коли буде прийнято відповідне рішення, то… це вже буде інша справа.
Я точно буду брати участь у президентських виборах як виборець. Точно буду голосувати в Україні, в Києві. Я наголошую, що після виборів точно буду жити в Україні… І я зроблю все, щоби не допустити реваншу. Я не програв ще у своєму житті жодної виборчої кампанії…
Я точно не збираюся брати участь у парламентських виборах. Тому питання політичних союзів – надважливе, щоби координувати зусилля, зокрема в рамках чинної коаліції, зміцнити відносини уряду, коаліції, підтримку і підвищення ефективності роботи як Верховної Ради, так і коаліції.
Дострокових виборів не буде
Жодних розмов із цього приводу я не веду. Я повністю задоволений темпами, які були продемонстровані на минулій сесії щодо співпраці Президента, коаліції, парламенту й уряду. Я вірю в те, що парламент здатний продемонструвати зараз зрушення і щодо закону про нацбезпеку, і щодо закону про Національне бюро фінансових розслідувань, і щодо закону про Антикорупційний суд, щодо виконання функцій парламенту з кадрових призначень, і щодо того об’єднання, яке коаліція здатна продемонструвати…
Як Президент я можу розпустити парламент, якщо він не працюватиме 30 днів або не існуватиме коаліція. Але я буду робити все можливе, щоби забезпечити ефективну координацію діяльності Президента, уряду, парламентської коаліції і парламенту.
Зміна виборчої системи – не справа Президента
Упевнений у тому, що ми повинні різко посилити відповідальність за скупку голосів, підвищити прозорість виборчого процесу. Це вважаю першочерговим завданням. Як обирати парламент, на моє глибоке переконання, – це справа парламенту. Вони повинні обрати механізм і знайти компроміс, який набере конституційну більшість.
Миротворча місія: без Росії, Білорусі й інших сусідів
Миротворці – єдиний варіант на сьогоднішній день, яким можна зупинити вбивство українців і відновити український суверенітет на окупованому Донбасі. Присутність миротворців – це не просто розведення сторін. Це для нас не прийнятно. Вони мають діяти на всій окупованій території.
Друге – миротворці зможуть роззброїти незаконні збройні формування. Третє – миротворці зможуть взяти під контроль неконтрольовану ділянку кордону і зупинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння на окупованій території. Четверте – Україна зможе відновити свої гуманітарні місії, бо на сході відбувається гуманітарна катастрофа. І п’яте – участь. Ми збираємося обговорити це питання на різних рівнях «нормандського формату».
Українсько-польські відносини: ми самі розберемося
Наші відносини розвиваються дуже динамічно. Ви пам’ятаєте візит (Президента) Дуди до Харкова, ми з ним бачилися і в Давосі, і після цього. Я бачився з польським Прем’єр-міністром у Мюнхені, пройшло перше інавгураційне засідання комісії на рівні віце-прем’єрів стосовно розробки дорожньої карти виходу з цих обставин, які виникли після прийняття Польщею відповідного закону.
Повірте мені, ми не потребуємо, щоби нам хтось казав, яких українських героїв ми повинні шанувати, а яких – ні. Ми самі розберемося. Так само, як ми нікому не радимо, кого Польща має шанувати, а кого – ні. Це недобре. Ми впевнені в тому, що практика заборони на в’їзд чи замороження досліджень хибна, і комісія має вирішити всі ці питання. Я впевнений у тому, що політики мають дивитися у майбутнє, а минуле залишити історії.
Кораблі заберемо разом із Кримом
Ми точно готові прийняти наші кораблі з Криму (як це пропонував Путін, – «Главком»), але тільки разом із Кримом. Упевнений у тому, що це є одностайною позицією і української влади, і українського народу, і українського суспільства. Для цього Україна повинна задіяти всі інструменти, які має у своєму розпорядженні, – і дипломатичні зусилля, і санкційні, і в міжнародних судах.
Саакашвілі – нещаслива людина
Громадянство (у 2015 році, – «Главком») надавав свідомо. Я так само був зачарований перспективами, які пан Саакашвілі міг принести Україні. І я дав йому всі можливості.
Він був губернатором Одещини. Результати ми всі бачили, вони були відсутні. І коли я отримав подання від органів про порушення під час подання на громадянство, у мене не було жодних інших дій, окрім як припинити громадянство у повній відповідності до Конституції. Якби не було перевірки щодо подання на громадянство, можливо б, досі були сподівання і мрії. Але Михайло сам зруйнував їх, і я не думаю, що він зараз щаслива людина.
Важке життя
Я не ношу рожеві окуляри. Я особисто бачу всі проблеми в країні. Коли я не був Президентом, мої статки були набагато більші, ніж зараз. Я – єдиний Президент, у якого така динаміка. Я не хочу обговорювати своє життя, але повірте мені, воно не цукор.
Павло Вуєць, Микола Підвезяний «Главком»
Джерело: Тижневик "Номер один"