Розпочалося святкування з традиційної літургії, на якій священники побажали всім присутнім Божої ласки та терпіння. А далі лунали слова вдячності господарю свята, генеральному директору «Микулинецького Бровара» Степану Матвійовичу Трояну, та його дружньому колективу за виготовлення якісної та хорошої продукції. Також під час святкування працівники Микулинецького пивзаводу отримали чимало нагород за старанну працю упродовж року.
Історія та роки заснування пивоварні сягають глибокої давнини, точної дати назвати не можна, проте прийнято вважати 1698-й роком заснування пивоварні, адже саме ним датуються відомості виробництва пива в Микулинцях, які було знайдено в австрійських архівах. Проте пізніше з польських архівів було взято відомості про існування микулинецького пива наприкінці ХV століття. Під час військового походу короля Яна Ольбріхта проти правителя Молдови Штефана ІІІ союзник Ольбріхта, німець Тієран, зупинився в Микулинцях, звідки надіслав йому на пробу місцевого пива. Тому роком заснування Микулинецької броварні вважають рік, згаданий у подіях, – 1497-й.
Першим відомим власником броварні в Микулинцях був граф Мечислав Рей, який отримав містечко як придане дружини Юзефи Конопчатки, доньки Казімєжа, наприкінці XIX ст. Пивзавод перебував у власності графів Реїв до середини 20-х років. Пивоварня графа М. Рея виготовляла бочкове та пляшкове пиво трьох сортів: «Лежак», «Фірмове» та «Бок» (початок ХХ ст.).
У 1993 році на базі державного підприємства створено «Орендне підприємство микулинецьких пивоварів». У 1995 році підприємство реорганізовано у відкрите акціонерне товариство і воно носить сучасну назву. З 1997 року введено в дію лінію із розливу мінеральної столової води, а також впроваджено власне виробництво світлого, темного та карамельного сортів солоду. Станом на 2008 рік виробничі потужності ТОВ «Микулинецький Бровар» становили 1,4 млн. декалітрів пива, 450 тис. декалітрів безалкогольних напоїв та 1,5 тис. тонн солоду на рік. На сьогоднішній день ці цифри значно виросли і зараз якість продукції підприємства відзначена численними нагородами. ТОВ «Микулинецький Бровар» – єдина броварня в Україні, відзначена дипломом за високу якість продукції відповідно до європейських стандартів. Підприємство – переможець Всеукраїнського конкурсу-виставки «Найкращий вітчизняний товар». Сорти торговельної марки «Микулинецьке пиво» традиційно отримують нагороди в конкурсах у рамках «Свята пива», яке щорічно проводиться у Києві. Низка продуктів підприємства нагороджена «Золотою зіркою якості» Держпроду України. У 2006 році підприємство відзначене дипломом бізнес-асамблеї (м.Оксфорд, Англія).
Начальник відділу кадрів ТОВ «Микулинецький Бровар» Степан Яворський розповів, що Свято пива потрібно проводити, адже продукцію пивоварні не соромно демонструвати.
– Продукт, який виробляє наша пивоварня, є якісним, натуральним та справді корисним. Завод надзвичайно великий, задіяно дуже багато людей. Роботи вистачає всім, при цьому кожен трудиться на совість. Також варто відзначити і Степана Матвійовича Трояна, він хороший керівник, далекоглядний, багато робочих місць надав людям, це дуже важливо. Особисто я вживаю лише пиво нашої торгової марки, бо знаю, як його варять, де воно проходить обробку, тому сміливо споживаю і всім рекомендую,– каже Степан Яворський.
Дистриб’ютор із Польщі Назар Шклярський подякував микулинецьким пивоварам, адже якість пива стоїть на дуже високому рівні. Він також розповів, що майже кожен ресторан Польщі має микулинецьке пиво, відвідувачі дуже хвалять його смак. Окрему подяку за підтримку та співпрацю пан Назар висловив Степану Трояну та всьому колективу пивоварні.
Гості з Іспанії, Василь Когут та Александро Астієрос, розповіли, що з Іспанією дуже важко конкурувати у плані пива, проте микулинецький товар дуже вдало зайшов на цей ринок.
– У пабах можна зустріти микулинецьке пиво та наші іменні бокали, і це не може не тішити, адже коли українці довгий час проводять за кордоном, хочеться відчувати бодай маленьку частину рідної Батьківщини, – зауважив Василь Когут.
Голова Микулинецької об’єднаної громади Петро Осіпчук відзначив Степана Трояна як добросовісного керівника та хорошу людину, котра старається працювати на благо людей та країни.
– Микулинецька пивоварня – це завод, який дає не лише хорошу продукцію, а й забезпечує багатьох людей робочими місцями. Його керівництво не стоїть на місці, а постійно шукає новизну та удосконалює свою працю, – сказав голова громади.
Директор Микулинецького автотранспортного підприємства Юрій Підгайний побажав «Микулинецькому Бровару» розквіту та невтомного бажання працювати і розвиватися, а також пригадав юні роки, проведені зі Степаном Матвійовичем. Згадав пан Підгайний і про те, що перша професія Степана Матвійовича – автомобіліст. Одногрупники провели багато років разом і завжди їх супроводжувала толерантність та повага одне до одного.
Свято пива в Микулинцях із кожною годиною все більше й більше розросталося, запрошені гості могли відвідати екскурсію по пивзаводу та переконатися у якості продукції. Інші смакували знамените пиво, частувалися, багато спілкувалися та бажали керівництву розквіту й не зупинятися на досягнутому.
Спеціальними запрошеними гостями були Злата Огневич та Роман Рудий із гурту «Світозари», який співав пісню про микулинецьке пиво і багато інших, а також гурт Gunz Live Band, які створили неповторну атмосферу гостям свята та працівникам пивоварні.
P.S.: Колектив «Номер один» дякує Степану Матвійовичу Трояну за запрошення на свято та бажає міцного здоров’я усім працівникам Микулинецької пивоварні. Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", Микулинецьке пиво, свято пива