Зранку 17 березня спецпризначенці Нацполіції увірвалися в приміщення міської ради Тернополя, деяких управлінь та комунальних підприємств міста. Хлопці провели обшуки та вилучили документи. «Штурм» мерії відбувався у рамках розслідування фактів протиправного заволодіння землею.
«Трясли» всіх, і мерію і комунальні підприємства
– Правоохоронці проводять обшуки з метою виявлення і вилучення речових доказів протиправної діяльності посадовців. Працівники Головного слідчого управління Нацполіції спільно з оперативниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України та працівниками поліції Тернопільської області викрили злочинну схему заволодіння земельними ділянками територіальної громади м. Тернополя, – йдеться в офіційному повідомленні поліції.
Правоохоронці стверджують, що посадовці мерії та підконтрольні їм службові особи комунальних підприємств порушили вимоги законів України «Про інвестиційну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» та Земельного кодексу України. Зокрема, безкоштовно передавали приватникам у власність об’єкти забудови на землях територіальної громади – під приводом укладання інвестиційних договорів та договорів про будівництво з відносно незначними зобов’язаннями, оминаючи земельні торги.
– Внаслідок вчиненого кримінального правопорушення територіальній громаді Тернополя заподіяно шкоди. За даними фактами відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Зараз на території Тернопільської області проводяться обшуки у причетних осіб з метою відшукання доказів злочинної діяльності. Досудове розслідування триває, – зазначили у поліції.
Не заіржавіло і за міським головою Сергієм Надалом, який навіть швидше за поліцію озвучив свою версію «штурму» ради.
– Обшуки відбувалися без присутності керівників структурних підрозділів міської ради, що є порушенням законодавства України. Правоохоронцям передано всі затребувані документи, оскільки угоди та документація укладені відповідно до законодавства. «Сам факт «штурму» міської ради Тернополя не лише завдає сильного удару по репутації міста, а й показує, що методи роботи правоохоронців, які діяли за часів Януковича, досі використовуються. Розцінюю такі дії поліції як політичне замовлення та переслідування представників ВО «Свобода» за принципову позицію щодо окупованих територій Донбасу, – вважає міський голова Сергій Надал.
Через арештовані 4 га землі?
Та що б не говорив міський очільник, такі дії з боку правоохоронців не виникли на порожньому місці. Адже, судячи з офіційного повідомлення від поліції, мова йде про десять земельних ділянок загальною площею близько чотирьох гектарів, які перебувають під арештом. Його, за клопотанням слідчих Головного слідчого управління Нацполіції, наклав Печерський районний суд Києва ще у травні 2016 року.
Передумовами до арешту стало, власне, кримінальне провадження, розпочате Головним слідчим управлінням Національної поліції України. Столичні правоохоронці ще тоді проводили досудове розслідування за фактом зловживання своїм службовим становищем чиновниками мерії та рядом її комунальних підприємств. Згодом «за фактом зловживання» було розпочато кримінальне провадження. Мовляв, внаслідок дій чиновників, державі було завдано збитків на загальну суму понад 9 млн. 575 тис. грн.
У поле зору поліції потрапили, зокрема, скандальні комунальні структури тернопільської мерії, яким упродовж 2013-2015 років виділялися чисельні земельні ділянки для подальшої передачі їх у приватні руки за так званими інвестугодами. Йдеться про землі на Будного, Злуки, Шептицького, Хмельницького, Текстильній, Овочевій тощо. Вони виділялися міською радою для чотирьох комунальних підприємств:«Тернопільбудінвестзамовник», «Масив», «Сонячне», «Підприємство матеріально-технічного забезпечення».
Тому можна сміло припустити, що річ іде саме про цю справу. Тим паче, що столичні правоохоронці проводили обшуки не лише в мерії та її структурних підрозділах, а й на вищезагаданих комунальних підприємствах.
Та цій справі уже понад рік, тому дивно, чому саме зараз поліцейські Авакова вирішили так активно за неї взятися. Версій є кілька, хоча й жодна з них поки що не підтверджена. Одні кажуть, що «хтось» просто захотів отримати таку-сяку винагороду від влади за прискіпливу увагу до її керівництва. Інші стверджують, що ця історія закінчиться для керівництва міста не так благополучно, як для екс-заступника мера Володимира Камінського.
Хоча й особливої напруги з цього приводу в кулуарах ради немає. Міський голова, як нічого не сталося, продовжує «світитися» на офіційних заходах, а рада працює у звичному рутинному режимі.
Однак стверджувати, що обшуки підлеглими Авакова як вода з гуся зійдуть з плечей тих, хто причетний до кримінально провадження, стверджувати зарано…
Джерело: Тижневик "Номер один"