Цьогоріч відзначається 50-річний ювілей однієї з найкращих футбольних команд Тернопілля – хоростківської «Зорі». У рамках цієї події у Хоростківському міському центрі культури та дозвілля відбулася зустріч ветеранів та вболівальників «Зорі».
Співорганізатор свята, депутат Хоростківської міської ОТГ та голова Федерації футболу Гусятинського району Віталій Остафійчук повідомив присутнім, що на честь півстолітнього ювілею «Зорі» готується книга з історії команди, адже її досягнення варте того, щоби про неї пам’ятали майбутні покоління.
Опісля до мікрофона підходили власне ті, хто творив історію футболу в Хоросткові. А це – Анатолій Назаренко, Олександр Голосков, Василь Івегеш, Євген Паламар, Віктор Вересюк, В’ячеслав Кшевіцький, Володимир Татарин, Роман Бардецький, Степан Копко, котрі пригадали славні сторінки історії місцевої «Зорі» – від зародження команди до її найбільших перемог на обласному та всеукраїнському рівнях.
Воротар першого складу «Спиртовика» (попередник «Зорі») 1970 року Володимир Татарин розповів, як виникла ідея назвати команду саме «Зоря». У ті роки у вищій лізі чемпіонату СРСР на провідних ролях була луганська «Зоря». І «хресний батько» футболу в Хоросткові, тодішній завкадрами і голова профспілки спиртового заводу Антон Олексійович Періг (згодом – директор), сказав: «Нехай і наша команда називається «Зоря!» Так і сталося, і по сьогоднішній день футбольний колектив у Хоросткові має таку назву, під якою здобувалися найбільші її перемоги.
Василь Івегеш прийшов у «Зорю» як молодий футболіст, а з роками здобув вагомих досягнень як тренер, виборовши зі студентською командою Тернопільського педуніверситету повний комплект нагород на чемпіонаті Європи. Василь Петрович пригадав, як чисельно збиралися вболівальники на місцевому стадіоні, як приїздив кран, виводив стрілу і навіть там сідали глядачі. А подивитися і справді було на кого, адже всі були кваліфікованими футболістами, більшість з яких згодом заграли на майстрівському рівні.
Найзірковіший гравець «Зорі» Анатолій Назаренко, котрий у 1983 році в складі дніпровського «Дніпра» став чемпіоном Радянського Союзу, пригадав, як працівник спиртозаводу, який змінював рахунок на табло, під час одного із матчів просив більше 9-ти м’ячів суперникам не забивати, бо отримає прочуханки від керівництва, адже не було цифри «10».
Найвправніший голкіпер «Зорі» усіх часів Євген Паламар розповів про фінал кубка області 1981 року, коли основний і додатковий час матчу проти найзапеклішого суперника підгаєцької «Ниви» завершився внічию і довелося пробивати пенальті. Надворі вже сутеніло, але арбітр таки дав вказівку пробивати одинадцятиметрові, і тоді «Зоря» перемогла, а вирішального удару з «точки» завдав Михайло Завальнюк.
А В’ячеслав Кшевіцький пригадав, як у повторному матчі фіналу кубка України 1998 року проти ФК «Даліс» (Камишеваха) Ігор Максимчук, якого місцеві вболівальники називали не інакше, як «Марадона», граючи на позиції центрального захисника, обійшов усіх суперників, пробіг через усе поле від свого штрафного майданчика, але сил вдарити по воротах вже не вистачило. Той поєдинок завершився нульовою нічиєю, однак завдяки перемозі в Запоріжжі (2:1), «Зоря» виборола кубок.
Уже сформованим гравцем, який пройшов школу Харківського спортінтернату та кількох майстрівських команд, перебрався до Хоросткова захисник Олександр Голосков. Він запропонував у пам’ять про Олексія Перога, котрий вкладав душу і серце в «Зорю», щоби ніхто нічим не був обділений, а футболісти відповідали взаємністю, здобуваючи чимало перемог на різноманітних змаганнях, започаткувати щорічний турнір.
Зауважимо, що на зустрічі ветеранів були присутні також юні вихованці хоростківського футболу, які під керівництвом місцевих тренерів Петра Сокола та Олега Скотецького опановують ази шкіряного м’яча, щоб у майбутньому повторити славні звитяги колишніх гравців «Зорі».
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернопільщини