Кімнатні рослини з великим гладким листям вимагають постійного догляду. Щоби листя вазонів виглядало красиво, слід очищати його від пилу, а сяйво йому надасть натуральний засіб для полірування листя — лимонний сік.
Лимонний сік для протирання листя обов’язково розводиться чистою кип’яченою водою. На пів склянки води досить додати 1 чайну ложку соку лимона. Підкислена вода лимонним соком добре очищає листя від бруду, не забиває продихи на поверхні листя, добре видаляє сліди від крапельок на листках після обприскування.
Небезпечно для полірування листя використовувати засоби, які покривають поверхню листя тонкою жирною плівкою, яка створює блиск. Жирна плівка закриває продихи на поверхні листка, які беруть участь у диханні й випаровуванні вологи рослиною. До таких засобів належать рослинна олія, гліцерин, магазинні поліролі на основі бджолиного воску.
Як полірувати листя
- Для полірування листя краще використовувати дві ганчірочки або губку + серветку для протирання пилу.
- Спочатку губкою або ганчірочкою, змоченою у чистій воді, видаліть пил із поверхні листя. У міру забруднення ганчірки її потрібно промивати.
- Потім серветкою, змоченою у воді з соком лимона, протріть листя рухами від стебла до кінчика.
- Коли листя висохне, вазон засяє, як новий.
Які рослини/листя потрібно, а які не можна полірувати
- Молоді листочки, які тільки що розгорнулися, не слід протирати, вони ще не втратили блиску, м’які і легко пошкоджуються.
- Полірування потребує старе листя, розташоване на середньому і нижньому ярусі стебла, воно з часом втрачає блиск і покривається пилом.
- Полірувати лимонним соком можна б у всі рослини з гладким глянцевим листям: монстер, фікус, філодендрум, антуріум, спатіфілума тощо. У цих рослин листя — головна прикраса.
- Рослини з дрібними листочками очистити ганчірочкою складно, тому їх доведеться промивати від пилу під душем.
- Не можна протирати рослини, у яких є пушок на поверхні. Їх очистити від сильного бруду можна обережно під душем або за допомогою м’якого пензлика.
Джерело: Тижневик "Номер один"