Яєчна шкаралупа не лише захищає зародок до моменту, коли він буде готовий «народитися», а й забезпечує його всіма необхідними для живлення та розвитку речовинами. Оболонка містить багато корисних мінералів (фосфор, калій, сірка, азот, залізо, магній та інші), але головний з них — карбонат кальцію, що становить 90% від загального складу продукту..
Кальцій допомагає підтримувати нейтральний pH ґрунту на рівні 6.0−6.5 одиниць.
Під час відварювання яєць частина корисних речовин виварюється зі шкаралупи та залишається у воді. Збагачена кальцієм рідина — супердобриво для рослин – як дачних, так і домашніх. Повноцінним джерелом вітамінів і мінералів вона, звичайно, стати не може, але в якості додаткової підгодівлі в період активного зростання, а тим більше цвітіння, підходить якнайкраще.
Як зрозуміти, що рослині не вистачає кальцію
При нестачі кальцію в ґрунті рослина буде давати слабкі й тонкі пагони з блідим, погано вираженим забарвленням. Листя може жовтіти по краях, скручуватись і втрачати форму. Коренева система погано розвивається і не забезпечує рослині належного харчування, від чого вона може загинути.
Чим небезпечний надлишок кальцію
Хоча підживлення кальцієм, безумовно, корисне для рослин, усе ж старатися не варто. Надлишок цієї речовини може перешкодити засвоєнню інших важливих мікроелементів. Неповноцінне харчування може призвести до появи плям на листках, обпадання бутонів, деформації пагонів.
Підживлювати домашні рослини водою, в якій варилися яйця, можна один раз у 3-4 тижні — і це за умови, що ви не проводите підгодівлі іншими комбінованими препаратами. У цьому разі виникає ризик передозування мінеральними солями.
Які рослини можна і не можна підживлювати кальцієм
Полийте «яєчною» водою пагони помідорів, листовий салат, баклажани, гарбузи та інші баштанні культури, і вони дадуть відповідь на турботу буйним ростом і хорошим урожаєм. Кальцієві добрива також люблять яблуні, вишні, смородина й малина.
Такі рослинні культури, як огірки, полуниця, квасоля, капуста та шпинат, навпаки, погано переносять багатий кальцієм ґрунт. Надлишок мінеральних солей призводить до виникнення хвороб і навіть загибелі рослин.
Поливати «яєчною» водою також не можна і деякі кімнатні рослини, а саме: камелію, азалію, гортензію, фіалку і пеларгонію.
Джерело: Тижневик "Номер один"