Здається, немає такої господині, у якої на кухні відсутній блендер. Цей прилад вже давно став незамінним помічником для приготування страв, напоїв, соусів, а також у кондитерській справі. Сьогодні чимало виробників пропонують величезний вибір моделей різного призначення, комплектації та ціни. То ж як правильно вибрати блендер, який потрібен саме вам?
Ручні та стаціонарні
Усі без винятку блендери поділяються на два типи: ручні та стаціонарні. Їх види у великій кількості представлені на сайті https://comfy.ua/blender/, де можна онлайн вибрати саме ту модель, яку ви шукаєте.
Ручний блендер – це ручка з двигуном і різними насадками. Його ще називають занурювальним, адже для приготування страви насадку, що обертається, потрібно занурювати в миску з продуктами. До переваг такого приладу відносять:
– компактний розмір;
– можливість роботи в будь-якій ємкості;
– приготування невеликих порцій.
Стаціонарний блендер – це глечик із різноманітними лезами і кришкою чи дном, в яких розміщується двигун. Плюси такого блендера:
– об’ємна чаша запобігає розбризкуванню продуктів;
– підходить для приготування великих порцій;
– прилад працює самостійно, без участі господині.
Насадка має значення
Блендер може мати і вузькоспеціалізоване призначення в залежності від того, який тип насадки на ньому встановлений. Наприклад, для спортсменів, які готують собі рослинні напої, підійде шейкер – стаціонарний прилад з високою і вузькою чашею. Для подрібнювання продуктів використовують блендери-подрібнювачі зі спеціальною колбою і насадкою з дуже гострими лезами. Прилади з насадкою-віничком – ідеальні для кондитерів, яким часто потрібно збивати продукти до однорідної пишної маси.
Є окремі блендери для збивання тіста, а також громіздкі багатофункціональні конструкції, які повністю заміняють собою кухонний комбайн.
Основні критерії вибору
Обираючи собі кухонного помічника, керуйтеся його основними критеріями:
1. Призначення – для яких саме видів приготування їжі вам потрібен цей прилад.
2. Габарити – розмір і вага блендеру повинні бути оптимальними для його зберігання на вашій кухні.
3. Довжина шнура до зручної вам розетки – при приготуванні страв ви не повинні відволікатися на незручності розміщення блендера на кухонній поверхні.
4. Потужність. Зверніть увагу, що в стаціонарних приладах вона вища, ніж у ручних. Для більшості завдань достатньо буде потужності близько 450 Вт. Однак, наприклад, для частого для подрібнювання твердих продуктів слід обирати модель із потужністю не менше 800 Вт.
5. Швидкість і функції режиму роботи. Що кращі ці характеристики в обраній вами моделі, тим більше продуктів він зможе «освоїти».
6. Додаткові функції, такі як захист від перегріву чи система очищення, впливають на кінцеву ціну приладу, але і продовжують тривалість його роботи.
Звісно, для багатьох визначним критерієм стане також ціна блендера. Однак відмінна репутація фірми-виробника та тривала гарантія на прилад забезпечать вам довготривалу і високу якість роботи приладу.