Прибирання в сучасному домі чи квартирі важко уявити без незамінного помічника своїх господарів – пилососа. У маркетах пропонують величезний вибір цієї техніки від багатьох виробників – різних типів, кольорів, з додатковими опціями та функціями в залежності від побажань покупців. Однак часто буває так, що спокусившись на вигідну ціну та безліч переваг, при практичному застосуванні господарі помічають, що насправді частину функцій пилососа їм не потрібно, і взагалі варто було купувати агрегат зовсім іншого типу. У цій публікації ми детальніше розповімо, як не помилитися при купівлі пилососа.
Типи пилососів
Яке у вас покриття підлоги – килимове чи паркетне? Ламінат чи плитка? Чи мешкають вдома коти чи собаки? В залежності від відповіді у https://comfy.ua/ua/ можна обрати пилосос саме того типу, який вам найбільше підійде.
1. Класика. Це звичайні пилососи з масивним корпусом, шлангом та трубкою із насадкою для прибирання. Вони якнайкраще підходять для сухого прибирання паркету, ламінату чи килимового покриття. Ними також зручно чистити м’які меблі від пилу.
2. Вертикальні моделі. Такі пилососи відрізняються своєю компактністю порівняно з більш масивними класичними моделями та підходять для щоденного швидкого прибирання. За допомогою довгої ручки зручно збирати пил під меблями та в інших важкодоступних місцях.
3. Ручні пилососи. Здебільшого, їх використовують для прибирання в салонах автомобілів, тому розглядати такі моделі для роботи в помешканні не варто.
4. «Швабри». Їх часто ще називають миючими, оскільки вони мають функцію вологого прибирання. Такі пилососи підходять для прибирання житла, в якому підлога встелена плиткою.
5. Віконні пилососи, електровіники. Такі моделі призначені для локального прибирання певних категорій поверхонь.
6. Роботи. Це повністю автоматизовані прилади для прибирання підлог в автоматичному режимі завдяки функції програмування.
Переваги пилососів сухого збирання
Такі агрегати користуються найбільшою популярністю серед споживачів. Практично кожен виробник представляє своїм шанувальникам різні типи класичних пилососів. Одними з найнадійніших вважаються вироби фірми Zelmer, а їхні пилососи для сухого збирання за привабливими цінами на https://comfy.ua/ua/vacuum-cleaner/brand__zelmer/ дозволяють споживачу вибрати оптимального домашнього помічника.
Отже, моделі для сухого збирання підходять для прибирання підлоги в помешканнях для збору пилу, шерсті тварин, сміття тощо. Вони здебільшого оснащуються одноразовими чи багаторазовими мішками-пилозбірниками або контейнером. Споживач сам вирішує, який вид йому підійде за зручністю в користуванні та вартістю заміни зношених пилозбірників на нові.
Однак є моделі і з водяним фільтром, які мають подвійну функцію: збір сміття у пластикову ємність з водою та додаткове зволоження повітря в помешканні.
Переваги пилососів для вологого прибирання
Такі моделі, як правило, мають по два контейнери: для подачі води і збору пилу та бруду. За допомогою спеціальної насадки на шланг спершу чиста вода розпилюється на килимове покриття, а після цього всмоктується у пилосос разом із забрудненням.
Різновид миючого пилососа – пароочисник. Принцип дії в такої моделі дещо схожий, однак на забруднену поверхню подається не вода, а гаряча пара. Таким чином простіше очистити застарілий бруд, плісняву, вапняний наліт тощо. Однак пароочисники не можна застосовувати на поверхні із покриттям з ламінату та паркету, оскільки гаряча пара може пошкодити таку поверхню.
Інші параметри
Обираючи пилосос, слід звернути увагу й на інші параметри, які матимуть значення при подальшому користуванні ними:
– потужність;
– сила всмоктування;
– наявність регулятора потужності та індикатора наповнення контейнера;
– рівень шуму під час роботи;
– об’єм пилозбірника;
– кількість додаткових насадок та їхнє призначення.
Від кожного із цих показників залежатиме кінцева ціна техніки, тому варто обирати пилосос саме з тими опціями, якими ви будете точно користуватися.
І, звісно, купувати техніку слід у відомих виробників та перевірених продавців, щоби ваш домашній помічник служив вам довго та без поломок.