У рамках нового законопроєкту про мобілізацію, чоловіки, що виїхали з України, зможуть оновити свої дані в електронних кабінетах. Також українцям за кордоном не обмежуватимуть консульські послуги, якщо вони не матимуть військкоматівських документів. При цьому вони не отримуватимуть повістки. Про це повідомив в інтерв’ю РБК-Україна народний депутат України, член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
За його словами, це стосується студентів, які навчаються за кордоном, і чоловіків, які переїхали на постійне місце проживання за кордон до початку війни.
“Ми залишили можливість насамперед особам, які проживають за межами України, скористатися електронним кабінетом для дистанційного оновлення даних без в’їзду на територію України, оскільки потім виникне проблема з можливістю їхнього виїзду”, – сказав Веніславський.
Він уточнив, що чоловіки, які перебувають за кордоном, не отримуватимуть повістки. Наразі не існує механізму, який би дозволяв це робити. Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив пропозицію про заборону консульських послуг для чоловіків за кордоном, які не мають військово-облікових документів. Натомість таким особам буде надано можливість отримати такий документ або уточнити свої дані через:
– Засоби зв’язку: телефон, електронна пошта.
– Електронний кабінет військовозобов’язаного.
Законопроєкт про мобілізацію все ще розглядають у ВР
Нагадаємо, наприкінці січня Кабмін вніс до Верховної ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки. У ході цього процесу було враховано 1976 правок, що становить 45% від загальної кількості поданих.
Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні. З урахуванням великої кількості внесених правок наразі немає чіткого уявлення, який буде остаточний текст закону.
Мітки: мобілізація, Федір Веніславський