Роз’яснення щодо подій в патрульній поліції Тернопільської області:
6 вересня 2022 року слідчий ДБР повідомив про підозру в учиненні шахрайства інспекторові взводу № 1 роти ТОР УПП в Тернопільській області патрульному, на прізвище Д.
За цим фактом Департамент патрульної поліції провів службове розслідування та встановив, що у квітні 2022-го вказаний патрульний на потреби УПП в Тернопільській області безоплатно отримав від благодійної організації 19 розвантажувально-поясних систем “Helikon-Tex”. Після чого, шляхом обману, заволодів коштами колег, які він нібито мав передати представникові організації за надану гуманітарну допомогу.
За такі ганебні дії інспектора, на прізвище Д звільнено зі служби в поліції.
10 січня 2023-го Тернопільський міськрайсуд визнав його винним у вчиненні шахрайства та призначив йому покарання — штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас інший патрульний, а саме інспектор взводу № 2 роти ТОР, на прізвище З за численні порушення службової дисципліни, зокрема сон на посту, порушення оформлення адмінматеріалів, безпідставний невихід на чергування протягом тривалого періоду, отримував дисциплінарні стягнення — догану та сувору догану. За результатами останнього службового розслідування, через відсутність його на службі без поважних причин, до нього застосовано дисциплінарне стягнення — звільнення зі служби в поліції.
Вже колишній працівник поліції, на прізвище З вважає, що до події з продажем гуманітарної допомоги причетне керівництво УПП. Про це він розповідає в інтерв’ю, яке розміщено в “YouTube”. Однак жодних аргументів чи конкретики не надає. Більш того, під час вказаних подій, працівник взагалі перебував у відрядженні і не був присутній.
Варто зазначити, що УПП в Тернопільській області у період воєнного стану справді отримувало гуманітарну допомогу різного призначення. Однак вказана інспектором загальна кількість такої допомоги не відповідає дійсності, а та, що надійшла, перебуває в розпорядженні управління.
Заяви щодо причетності керівництва УПП в Тернопільській області до продажу гуманітарної допомоги були ретельно перевірені управлінням моніторингу ДПП, Департаментом внутрішньої безпеки НПУ та Державним бюро розслідувань в межах кримінального провадження, однак свого підтвердження не знайшли.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн