Пандемія коронавірусу все ще не покидає нашу планету: згодом з’являються нові штами. В даний час по світу та Україні поширюється останній виявлений штам COVID-19 “Омікрон” . Незважаючи на успішні результати кампаній з вакцинації, універсальних ліків від ковіда ще не існує. У зв’язку з цим інфіковані часто вибирають не лише неефективні, але ще й небезпечні методи лікування.
Про сім головних помилок у лікуванні коронавірусу розповів лікар Тарас Жиравецький .
Ігнорування ковіду
Головною помилкою є невизнання реальності загрози вірусу. Такі люди зазвичай не складають жодних тестів, не звертаються до лікаря, не дотримуються самоізоляції, займаючись самолікуванням. Найбільша небезпека ігнорування – швидке поширення коронавірусу від хворої людини.
Прийом ліків, які не мають відношення до ковіда
Імуномодулятори, противірусні препарати, які не націлені на коронавірус (наприклад, проти ГРВІ) та купа інших ліків, які не просто не допоможуть вилікуватися, а можуть навіть ще більше послабити імунітет.
Небажання приймати ліки
“Потерплю і не збиватиму температуру”, – такий підхід теж часто призводить до ускладнень. Але в жодному разі не можна займатися самолікуванням і “приписувати” собі ті чи інші ліки.
Лікування вітамінами
“Великі дози вітамінів не зроблять диво” , – запевняє лікар. Передозування вітамінами може призвести до низки побічних ефектів. Якщо вам лікар призначив пропити курс вітамінів, обов’язково дотримуйтесь норм дозування.
Лікування препаратами від грипу
Існує небезпека натрапити на поради горе-лікарів, особливо в Інстаграмі, які рекомендують лікуватися саме такими препаратами, мовляв, оскільки ліки від ковіду ще немає, лікуватимемо симптоми, схожі на грип. Проте грип та коронавірус по-різному впливають на наш організм. Препарати для лікування цих хвороб не взаємозамінні.
Відсутність пульсоксиметра
Пульсоксиметр – це медично-діагностичний прилад вимірювання рівня сатурації кисню в капілярної крові. Перевіряти насичення крові киснем не слід першого дня хвороби. Більше доцільно буде провести таку процедуру на 6-7 день.
Несвоєчасне звернення до лікаря
“У вас має бути сімейний лікар, який вас курируватиме під час лікування” , – зазначає Тарас Жиравецький.
Джерело: Апостроф
Мітки: COVID-19, здоров'я, коронавірус, лікування, помилки при лікуванні