Яким би не був стиль одягу або зачіска, це лише доповнення до доглянутості й акуратного зовнішнього вигляду. Важлива кожна деталь, тому не тільки манікюру, а й педикюру варто приділити увагу. Стандартна обробка передбачає видалення ороговілих ділянок, кутикули, надання форми нігтям. Доглянуті ступні – це не тільки гігієна, естетика, а й ще те, що визначає ходу, сприятливо позначається на самопочутті, здоров’ї загалом. На стопах зосереджена велика кількість точок, зон, функціонування яких пов’язане з внутрішніми органами. Як бути, якщо відвідування салону не входить у плани, а педикюр потрібен невідкладно? Вдома це можна зробити самостійно. А щоб результат вийшов не гіршим, ніж у салоні, пропонуємо невеликий гайд.
Що потрібно для педикюру в домашніх умовах?
Основними перевагами такого догляду є бюджетність, доступність та ефективність. Купивши один раз усі необхідні матеріали за прийнятною ціною, можна тривалий час проводити процедури в умовах максимального комфорту і коли завгодно. Якщо відсутні врослі нігті, мозолі, натоптиші, згідно з рекомендаціями, це необхідно робити з періодичністю у два-три тижні.
Класичний обрізний – це найкращий варіант для домашнього обробітку ніг, оскільки, на відміну від апаратного, певних навичок не знадобиться, а результат забезпечується на 3-4 тижні. Для нього необхідно мати під рукою:
– ванночку з теплою водою, в яку можна додавати сіль, желе, трав’яний склад тощо;
– паперові або звичайні рушники;
– спеціальний педикюрний набір або окремі прилади: ножиці для кутикули, терку, ремувер, пилочку, кусачки;
– роздільники;
– крем для ніг.
Перед тим, як розпочати обробку, важливо розпарити ступні у ванночці з сіллю і травами. Досить 10 хвилин, щоб за допомогою теплої води і складу засобів шкіра розм’якшилася, очистилася і була підготовлена до маніпуляцій, що складаються з таких етапів:
– роздільником фіксуються пальці;
– наноситься ремувер, якщо раніше на нігтях був лак;
– кутикулу обрізають ножицями;
– нігті обробляються кусачками;
– за допомогою пилочки пластинам надається форма з прямим вільним краєм і злегка заокругленими кутами для запобігання зачіпок;
– теркою обробляються п’яти;
– наноситься лакове покриття на нігтьові пластини;
– масажними рухами втирається в ступні живильний крем для ніг для зволоження і закріплення результату.
Вплив засобів для розм’якшення і видалення омертвілої шкіри дає змогу через 5 хвилин після нанесення зняти її залишки апельсиновою паличкою. Для того, щоб процедури проводилися якісно, важлива надійність матеріалів. В інтернет-магазині Froomo (https://froomo.com/) ви знайдете добротний і сертифікований товар, який використовується в салонах краси і підходить для домашнього застосування.
Види педикюру
Обрізний або “класичний”
Передбачає використання ріжучих інструментів. Техніка полягає в обробці нігтів і шкіри кусачками після її розм’якшення водою. Відрізняючись універсальністю, вимагає обережного поводження з інструментом, щоб уникнути травм і запалень.
Апаратний
Виконується спеціальним апаратом, без ріжучих інструментів. За допомогою насадок-фрезів спилюється ороговілі ділянки, надається потрібна форма, знімаються залишки гель-лаку. Вода в цьому виді педикюру не потрібна, ймовірність порізів і подряпин виключається. Складний у самостійному повторенні вдома.
Педикюр гелем
Чудовий варіант для тих, хто цінує свій час, оскільки покриття довго тримається. Після очищувальної звичайної підготовки пластин, нанесення гель-лаку процес сушіння за допомогою UV-лампи займає кілька хвилин. При цьому нігті стають глянцевими, мають природний і бездоганний вигляд. Нанесення гелевого покриття вдома дуже зручне, якщо у вас є набір нейл-продуктів (база, гель-лак (https://froomo.com/ua-ua/nigti/gel-laki-ta-inshi-materiali/gel-laki) і топ), а також спеціальна УФ-лампа.
Коли не варто робити педикюр у домашніх умовах?
Існують випадки, коли педикюрні маніпуляції малоймовірні вдома, оскільки потрібна особлива увага, професійний підхід, апаратна обробка. Наприклад, якщо йдеться про такі проблеми:
– викривлених або врослих нігтях;
– патологічних формах і особливостях росту пластин;
– тріщинах або натоптишах;
– грубій, проблемній шкірі;
– дерматологічних захворюваннях.
У цих та інших випадках необхідний візит до подолога, а також медичний педикюр.
Що стосується домашніх процедур, щоб ніжки були бездоганні, догляд за ними не обмежується тільки педикюром раз на три тижні, важливо систематично застосовувати олію і крем, не нехтувати масажем і ванночками.