За останні декілька років безпровідні навушники здобули грандіозну популярність на ринку персонального аудіо, і в першу чергу подякувати за це варто компанії Apple та їхнім першим бездротовим навушникам AirPods. Якщо сьогодні відкрити каталог безпровідних навушників: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/wireless-headphones/, то можна побачити понад шість сотень моделей в надзвичайно широкому ціновому діапазоні. Вони відрізняються типом конструкції, матеріалами, технологіями динаміків та додатковим функціоналом. Але є деякі загальні характеристики та особливості, які можна віднести до переваг чи недоліків бездротових навушників як класу, і їх варто враховувати перед тим, як діставати свій гаманець в магазині. В цьому матеріалі ми коротко розберемося, які переваги ви отримаєте, обравши саме бездротову модель, та які підводні камені вас можуть очікувати.
Автономність. Провідні навушники живляться від джерела звуку, і не потребують додаткового живлення. Безпровідні ж мають вбудовані акумулятори, які живлять модуль зв’язку, вбудований ЦАП та власне динаміки. Автономність залежить від багатьох параметрів, в першу чергу від типу конструкції. Повнорозмірні моделі завдяки габаритним чашам можуть вмістити потужні батареї, які забезпечать до 60-80 годин автономної роботи. Для накладних ця цифра коливається в діапазоні 25-45 годин. Компактні TWS навушники від одного заряду працюють 4-7 годин, але в цьому випадку варто також згадати про комплектний кейс, в якому навушники можна підзарядити декілька разів. Врахуйте два моменти. Перший – заявлена виробником автономність це доволі маніпулятивний параметр, оскільки вона виміряна в лабораторних умовах при певному рівні гучності (зазвичай це 70%). В реальному житті ця цифра може відрізнятися. І друге, на час роботи (в меншу сторону) впливає активація функції ANC.
Функція активного шумозаглушення. Якщо ми вже згадали про ANC, то варто сказати, що активне шумозаглушення є прерогативною виключно бездротових навушників, оскільки для її роботи потрібне додаткове живлення. Суть ANC полягає в тому, що зовнішні мікрофони аналізують довкілля, і відтворюють в динаміках такий самий звук, але в протифазі, по суті гасячи його. Ідеальної тиші досягнути все одно не вийде, але відсікти частину шумів можна. І тут знову декілька ремарок. По-перше, повнорозмірні навушники забезпечують кращу ефективність роботи ANC через таке фізичне явище як “кісткова провідність звуку”. По-друге, активація шумозаглушення зменшує час роботи від одного заряду. І нарешті третє. Далеко не завжди алгоритми активного шумозаглушення працюють коректно, особливо в бюджетних моделях.
Якість звуку. Це доволі дискусійний пункт. Увесь сигнал, який передається від джерела звуку на навушники, кодується спеціальними алгоритмами, які називаються кодеками. Їх доволі багато, але важливо інше: навіть найпотужніші кодеки не здатні змагатися з кабелем за кількістю переданої інформації за одиницю часу. Тобто фактично продуктивність навушників впирається в обмеження бездротової технології. Для більшості користувачів це не проблема, але аудіофіли зі стажем скаржаться на те, що станом на сьогодні безпровідні навушники не можуть на рівних змагатися з провідними в плані якості звучання. Ще раз уточнимо, що мова йде про сегмент вище середнього, де важливими є навіть найдрібніші нюанси.
Керування. Наявність вбудованих батарей дозволяє інтегрувати прямо в чаші навушників органи керування. Це можуть бути фізичні кнопки або сенсорні панелі, за допомогою яких можна перемкнути трек, змінити гучність або відповісти на дзвінок. До речі, безпровідні навушники по замовчуванню оснащені мікрофонами, тому їх можна використовувати в ролі гарнітури. Провідні навушники також можуть мати вбудований в кабель мікрофон, але це скоріше опція ніж правило.
Безумовно бездротові навушники це зручно, функціонально і стильно. Але пам’ятайте, що крім технологій важливими параметрами для вибору є якість звуку, матеріали корпусу, комфорт посадки – речі, які важко оцінити за статтями в інтернеті. Тому ми рекомендуємо по можливості протестувати навушники в магазині перед тим, як купувати. Довіряйте своїм вухам.