Вчені провели перші лабораторні дослідження, щоб визначити ефективність вакцини проти штаму коронавірусу “Омікрон” . Тести проводилися вакциною Pfizer в Південній Африці, де були виявлені перші випадки і спалахи вірусу, що мутував.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Sky News .
“Незважаючи на те, що його (коронавірус “Омікрон”, – ред.) здатність вислизати від вакцинних антитіл значна, вона не повна, і це хороші новини”, – зазначив професор Алекс Сігал, вірусолог з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров’я, який керував дослідженням.
Дослідження показало, що антитіла людей, які були вакциновані або перехворіли на коронавірус і отримали антитіла природним шляхом, були значно ефективніші проти “Омікрону”. Це дозволяє припустити, що бустери можуть принести значну користь.
“Його здатність вислизати від вакцини була в 5-10 разів кращою, ніж у Бета-варіанту”, – йдеться у повідомленні.
Професор Сігал також вважає, що “Оммікрон”, ймовірно, має як імунний захист, так і перевагу передачі порівняно з іншими варіантами.
Проте наголошується, що дослідження не повне. У ньому було вивчено живий вірус “Омікрон”, вирощений у лабораторії, який був протестований на зразках крові лише 12 вакцинованих людей. Тому дослідження не може багато сказати нам про те, наскільки ефективними будуть вакцини проти запобігання інфекції або подальшої передачі вірусу у реальному світі.
Джерело: РБК-УКРАЇНА
Мітки: COVID-19, Pfizer, вакцина, здоров'я, ковід, Омікрон