Окупанти атакують українську енергетику. Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн переконаний, що в Україні не буде проблем з пальним на тлі таких обстрілів. Однак, навіть якщо вони виникнуть, то в держави є, звідки привезти пальне.
Ціна на нього залежатиме від попиту. Утім, Куюн вважає, що ажіотажу не буде. Тому, мовляв, цінник формуватиметься на основі цін у світі. Про це 24 Каналу заявив директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн, зауваживши, що в України є дуже великий потенціал, щоб збільшити постачання пального, навіть якщо це відбудеться. Тобто державі є, де його брати.
“Нам є, на чому його привезти фактично в будь-якій кількості. Думаю, навіть вдвічі більше, ніж скільки ми зараз споживаємо”, – сказав Куюн.
Що буде з цінами
Ціна на пальне залежатиме від фактора ажіотажу або попиту. Утім, директор консалтингової компанії А-95 у це не вірить. Він додав, що такого ніколи не було. Тому, мовляв, усе залежатиме від цін у світі, які будуть у той чи інший момент.
Запас пального, я думаю, що всі ще з 2022-го року тримають так чи інакше. Оперативних проблем з постачанням не прогнозую. Думаю, що їх не буде, – наголосив Сергій Куюн.
Росія б’є по енергетиці України
З 22 березня окупанти щодня атакують українську енергоінфраструктуру. Унаслідок цього система втратила великий обсяг генерації електроенергії. Міністр енергетики Герман Галущенко зауважив, що, попри атаки ворога, систему втримано. Вона збалансована та працює стабільно.
CNN написало, що країна-агресорка змінила тактику ударів по енергосистемі. У 2022-2023 роках окупанти били по ній узимку. У 2024-му – почали атакувати весною. За останні тижні ворог атакував українську енергосистему з інтенсивністю, яку “не бачили протягом понад двох років війни”. Змінилися і типи російських ударів.
Аналітики Інституту вивчення війни переконані, що Росія атакує українську енергетику для того, аби, зокрема, погіршити оборонно-промисловий потенціал України.
Джерело: 24 канал