Водопровідна вода, яка потрапляє до наших осель чи будинків, часто містить різні види забруднення, які можуть негативно впливати на наше здоров’я та побутову техніку. Щоб забезпечити собі чисту та безпечну рідину, важливо встановити побутовий фільтр для її очистки — https://softis.ua/catalog/bytovaya-voda/.
І одним з найефективніших типів таких пристроїв вважається вугільний фільтр. Як зрозуміло з назви, він працює на основі активованого вугілля, яке ефективно видаляє хлор та його сполуки, органічні та механічні домішки.
Завдяки своєму складу, він є безпечним для довкілля, затверджений мікробіологічними та медичними експертами. Він встановлюється на вхідних водопроводах у квартирах, офісах, на підприємствах, а також у заміських будинках з власними свердловинами.
Вугільні фільтри для води: типи та особливості
До різноманітних видів вугільних фільтрів для води відносять:
- Картриджні — вражають компактністю та доступною ціною. Їх ресурс приблизно пів року, але вони не передбачають регенерації матеріалу. Швидкість очищення може бути меншою порівняно з іншими типами. Ефективні, поки ресурс картриджа не вичерпається на 50–70%.
- Офісні — мають невеликі розміри та середню продуктивність. Заміна матеріалу відбувається автоматично за заданим циклом, що визначається якістю води.
- Колонні — габаритні пристрої, що відрізняються довговічністю матеріалу завантаження. Можуть служити до 2 років без заміни. Промивання фільтрувального матеріалу може бути автоматичним чи ручним. У таких фільтрах використовуються різні марки кокосового вугілля, що забезпечує їм високу продуктивність. Вони чудово підходять для невеликих виробництв.
Коли вода має мікробіологічні забруднення, систему очищення можна доповнити ультрафіолетовими фільтрами, які мають знезаражувальну дію. Це ефективний спосіб боротьби з мікробами та забрудненнями.
Критерії та особливості вибору
Для вибору правильного фільтра для видалення хлору потрібно зробити аналіз води та спроєктувати схему його підключення. Фахівці допоможуть вам із цим завданням.
Основні критерії вибору:
- Пористість сорбувального матеріалу. Існують три модифікації: 0,1–2,0 мкм, 0,004–1,0 мкм, понад 0,004 мкм. Останні моделі найефективніші.
- Вид сорбенту. Використовуються кам’яне вугілля, алюмосилікатний адсорбент, природний цеоліт, кокосове або бітумінозне активоване вугілля. Кожен має свої особливості.
- Продуктивність. Залежить від корисної площі фільтра.
Магазин Softis пропонує широкий вибір фільтрів від найкращих виробників для ефективного видалення хлору та інших забруднень з води. Вони надають професійну консультацію та допомогу у виборі оптимальної моделі, враховуючи ваші потреби.