Якою би якісною не була сантехніка, прокладена в будинку, каналізаційна мережа час від часу засмічується, що призводить до неочікуваних підтоплень і навіть до ризику затопити сусідів поверхом нижче. До цього призводять різні фактори: жир від миття посуду та дрібні частки їжі – на кухні, невеликого розміру сміття, волосся та неякісні миючі засоби – у ванній тощо. В більшості випадків споживачі намагаються самотужки вирішити проблему за допомогу вантуза, хімічних засобів чи кип’ятку зі содою. Однак не завжди такими способами вдається ліквідувати засмічення і прочистити каналізаційний злив. Що робити в таких випадках і до кого звертатися – розбираємося нижче.
Спеціалізовані фірми
Найкращий варіант вирішення аварійної ситуації – прочищення каналізації фахівцями спеціалізованих фірм. Як правило, вони працюють цілодобово і без вихідних, а також оперативно виїжджають на виклик. Наприклад, професіонали фірми «МонтажТехСервіс», інформацію про яку можна знайти на https://mtsewer.com.ua/uk/services/mts-prochistka-trub/, прочищення каналізації виконають швидко, якісно і з гарантією.
Загалом, такі спеціалізовані фірми мають велику популярність серед споживачів, адже не тільки здійснюють аварійне обслуговування водопровідних та каналізаційних мереж, а й виконують чимало інших сантехнічних робіт – від проєктування до обслуговування.
Обслуговуюча організація
Згідно із законодавством, обов’язок ремонту каналізаційних стояків, усунення засмічень водопровідних мереж та каналізаційних випусків тощо покладений на управителя будинку – ОСББ, ЖЕК чи іншу приватну структуру, з якою мешканці уклали договір. Саме управляюча організація відповідає за стан внутрішньобудинкових мереж та комунікацій і їхня послуга із прочистки каналізації повинна бути для споживачів безкоштовною, адже її вартість уже закладена в щомісячний тариф.
Однак насправді в управителя рідно є незадіяні працівники, готові прибути до вас у випадку аварійної ситуації за лічені хвилини. Особливо, якщо він обслуговує не тільки ваш будинок. А трапляються випадки, коли фахівці ЖЕКу просто відмовляються приїжджати, радячи людині скористатися вантузом чи хімічними засобами. Вплинути на таку бездіяльність споживач не в змозі. Юристи радять спершу написати письмову заяву, де викласти суть проблеми і вимогу її усунути, а відмову вимагати в письмовому вигляді, яку можна пізніше оскаржити в Міністерстві регіонального розвитку. Однак чи прочистять такі дії каналізацію і дозволять не затопити свою та сусідську квартири, – питання риторичне.
Водоканал
Приїхати на допомогу можуть і працівники водоканалу, однак лише в неробочий час управителя, у вихідні та святкові дні. Але для того, щоби така послуга стала можливою, потрібна обов’язкова письмова угода між водоканалом і управителем будинку. В разі її відсутності аварійна служба водоканалу відмовить споживачу у виклику.
Тому, як бачимо профільні приватні організації, такі як «МонтажТехСервіс», – це найкраще рішення для будь-яких екстремальних сантехнічних ситуацій.