Найсвіжіше:
• На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень
rss

Джерело: medica-plus.com

Сапфірові брекети: переваги та недоліки


Опубліковано: 17 Травня 2024р. о 15:04

Сапфірові брекети – одне з найновіших досягнень у сучасній стоматології, завдяки якому процес виправлення прикусу та вирівнювання зубного ряду більше не пов’язаний з неприємними відчуттями через неестетичний вигляд системи. Сапфірові брекети практично не помітні на зубах, а тому ідеально підходять для пацієнтів, які хочуть зберегти привабливу посмішку під час всього терміну лікування.

Джерело: medica-plus.com

Що являють собою сапфірові брекети?

Система виготовляється зі штучного кристалічного сапфіру медичного призначення, який є одним з найтвердіших матеріалів на Землі (займаючи друге місце після алмазу). Матеріал вирощується в спеціальних умовах, технологія ідентична створенню каменів для ювелірних виробів. Відмінність полягає лише у тому, що матеріал для стоматології не має кольору, він повністю прозорий.

Сапфірові брекети являють собою комплект мініатюрних прозорих замків і дуже тонкої металічної дуги, які акуратно та надійно кріпляться до передньої частини зубів. Такі системи вважаються найбільш естетичними та малопомітними серед наявних типів ортодонтичних конструкцій.

Два основні види сапфірових брекетів:

  • Лігатурні – з кріпленням на зубах за допомогою лігатур (спеціальних дротів, що тримають дугу).
  • Безлігатурні – зі спеціальними замками на брекетах, які тримають дугу. Більш естетичні, потребують меншої кількості відвідувань лікаря в процесі.

Для підвищення естетики на складові конструкції наносять емаль, що точно відповідає натуральному кольору зубів пацієнта, а тому помітити брекети у роті практично неможливо. Лише за умови розглядання під яскравим світлом і з дуже близької відстані можна побачити ледве помітні деталі та сяйво від мініатюрних каменів. Це дозволяє пацієнтам відчувати себе більш впевнено під час лікування і не соромитися своєї посмішки.

Однією з найбільших переваг сапфірових брекетів є їхня гіпоалергенність. Вони не містять металів, які можуть викликати реакцію у деяких людей, що робить їх ідеальним вибором для тих, хто страждає на алергію на нікель або інші метали. Завдяки використанню технології схильність до появи алергічних реакцій більше не є протипоказом до встановлення брекет-системи.

Матеріал відрізняється високим рівнем міцності та стійкості до різних пошкоджень, негативних впливів. Крім того, сапфірові брекети мають гладку поверхню, що робить їх менш схильними до появи плям і відкладення забруднень.

Етапи встановлення сапфірових конструкцій:

  1. Огляд та діагностика – до початку роботи над створенням системи лікар обов’язково проводить ортопантомограму. Панорамний знімок обох щелеп дає змогу побачити розташування всіх зубів у ряду (включаючи ті, що ще не прорізалися) та підібрати ідеальну конструкцію для лікування. Також на даному етапі створюється прогноз щодо імовірної тривалості носіння та отриманих результатів.
  2. Професійна чистка зубів та усунення всіх проблем – лікування каріозних пошкоджень, реставрація, укріплення ясен та ін. Під час носіння брекетів ретельно стежити за гігієною і проводити процедури буде складно, а тому всі осередки інфекції потрібно виключити до встановлення конструкції.
  3. Створення зліпків та виготовлення брекетів в лабораторії.
  4. Встановлення системи – кріплення брекетів на зуби, надійна фіксація дуги.

Термін носіння брекетів та результат лікування залежать від початкової ситуації, професіоналізму ортодонта, правильності підбору системи, виконання пацієнтом всіх рекомендацій та ін. Проте в середньому сапфірові брекети носять протягом 1-2 років, після чого використовують капи чи спеціальні елементи для фіксації отриманого результату.

Джерело: medica-plus.com

Переваги та недоліки використання сапфірових систем

Основні переваги вибору конструкції:

  • Непомітність та естетичність – всі деталі системи прозорі або вкриті емаллю натурального кольору, що робить їх майже невидимими на зубах.
  • Швидке звикання і комфорт у носінні – брекети термічно поліруються, вони гладкі та приємні на дотик, не пошкоджують ясна і губи.
  • Гіпоалергенність – матеріал не викликає алергічних реакцій, а тому може сміливо використовуватися для виготовлення конструкцій для пацієнтів з певними особливостями здоров’я.
  • Відсутність ризику зміни дикції – що особливо важливо для людей певних професій, яким потрібно регулярно вести переговори, виступати на публіці.
  • Міцність – пацієнти можуть спокійно вести активний образ життя без страху зламати брекети.
  • Простий догляд – сапфірові брекети мають гладку поверхню, не бояться забруднень, не потребують проведення особливих доглядових процедур.
  • Можливість застосування у випадках підвищеної складності – завдяки особливостям матеріалу та технології ортодонти створюють конструкції, що дозволяють вирішувати навіть досить специфічні проблеми.

Щодо недоліків системи, то серед ключових виділяють досить високу вартість, необхідність дотримуватися певних правил догляду. Конструкція коштує дорожче порівняно з класичними брекетами з металу, потребує ретельної гігієни, адже матеріал може змінювати відтінок під час вживання продуктів з певними харчовими барвниками.

Крім того, сапфірові конструкції передбачають деякі обмеження. Так, встановлювати їх можна лише пацієнтам зі світлим відтінком емалі зубів та готовим подовжити термін лікування. Адже система забезпечує середній ступінь тиску на зубний ряд і у випадку серйозних недоліків потребує довшого носіння у порівнянні з аналогічною ситуацією за умови встановлення металевих брекетів.

Конструкція брекет-системи і догляд за нею

Власне самі брекети – це мініатюрні кристалічні заготівлі, що кріпляться до передньої частини кожного зуба за допомогою спеціального клею. Їхня кількість може бути різною і залежить від конкретної ситуації, але зазвичай одна система містить до 20 штук.

Брекети мають пази або ригелі для кріплення дуг і лігатур. Дуги прокладаються через пази або ригелі брекетів, закріплюються на крайніх у ряду зубах. Вони використовуються для вирівнювання зубів та коригування прикусу, контролюючи рівномірність і силу тиску на зубний ряд. Лігатури – це металеві або гумові петлі з дротів, які тримають дуги на місці.

Крім того, деякі системи можуть мати гумки, які використовуються для забезпечення додаткового тиску на зуби для їхнього виправлення. Встановлюється конструкція на одну чи обидві щелепи.

Якісне очищення як основа догляду

Основною умовою комфортного носіння системи та досягнення потрібного ефекту є регулярна гігієна. Стоматологи радять ретельно чистити ротову порожнину після кожного прийому їжі з використанням м’якої зубної щітки та нитки, йоржиків для чищення міжзубних проміжків. Проте робити це потрібно дуже обережно, аби не пошкодити замки, не порушити дугу.

Найкращим рішенням для якісного та безпечного чищення вважається застосування іригатора. Компактний девайс забезпечує ефективне видалення залишків їжі та бактерій з місць, недоступних для зубної щітки, без ризику пошкодження системи. Його регулярне використання допомагає запобігти появі зубного нальоту та карієсу, зменшує ризик запалення ясен, утворення плям на брекетах.

Джерело: medica-plus.com

Всім, хто шукає якісний та зручний іригатор, варто звернути увагу на моделі бренду MEDICA+. Компанія є виробником різноманітних гаджетів для підтримки здоров’я і краси, зарекомендувавши себе на ринку як постачальника сучасних ефективних девайсів.

Створені на основі інноваційних японських технологій, всі прилади MEDICA+ гарантують такі переваги, як преміумякість, функціональність, зручність, відповідність міжнародним стандартам (що підтверджено наявністю сертифікатів України, США, Європи). На сайті компанії можна іригатор купити швидко та зручно, вибравши потрібну модель серед безлічі представлених.

Правильне харчування та інші фактори

Під час лікування варто уникати твердої та дуже в’язкої їжі, яка може прилипати до брекетів і спричиняти їхнє пошкодження. Продукти потрібно споживати помірно теплими, адже надто холодні чи гарячі блюда можуть деформувати систему. Не варто гризти зубами тверді предмети, нігті та виконувати інші дії, що можуть призвести до пошкодження конструкції.

На час лікування краще відмовитися від вживання карамелі, жуйок, попкорну і надто жорстких овочів чи фруктів. Рекомендовано їсти менше солодкого та фаст-фуду, адже такі продукти сприяють швидкому розмноженню бактерій. Накопичуючись у міжзубних проміжках, на елементах конструкції, мікроорганізми сприятимуть руйнації зубів і ясен, появі інфекцій та ін. У список заборонених продуктів потрапляють напої з пігментом – кава, чорний чай, червоне вино можуть змінювати колір сапфіру.

Обов’язково потрібно регулярно відвідувати ортодонта. Зустрічатися з лікарем доведеться один раз на 4-6 тижнів. Під час прийомів він оглядатиме ротову порожнину, зможе надати оцінку ефективності лікування, виконати корекцію брекет-системи, дати поради щодо догляду за конструкцією та відповісти на всі питання пацієнта.

Дотримання простих порад гарантуватиме комфортне й ефективне лікування, яке допоможе досягти бажаного результату – красивої та здорової посмішки.

Кому рекомендується використовувати сапфірові брекети?

Сапфірові брекети є гарним рішенням для пацієнтів, які прагнуть скоригувати прикус і вирівняти зуби з мінімальним емоційним дискомфортом, не переймаючись проблемами естетики.

Для кого сапфірова конструкція стане ідеальним вибором:

  1. Підлітки – особливо ті, хто є надто чутливим та переймається зовнішнім виглядом, соромиться ходити з громіздкою металевою конструкцією у роті. Сапфірові брекети більш комфортні та прості у догляді, дозволяють виправити прикус легко і непомітно, не привертаючи уваги інших людей до проблеми.
  2. Представники публічних професій – люди, яким потрібно часто відвідувати різноманітні заходи, спілкуватися з оточуючими, фотографуватися, проводити презентації, виступати перед великою аудиторією тощо. Система абсолютно не помітна як у реальному спілкуванні, так і на фото, відео.
  3. Спортсмени – особливо ті, хто займається контактними видами спорту. Брекети мають гладку поверхню і мінімальний ризик травмування під час активної діяльності, а тому безпечні під час активних рухів і тренувань.

Сапфірові брекети є універсальним варіантом для тих, хто прагне ефективного ортодонтичного лікування з максимальним комфортом та мінімальним рівнем неприємних відчуттів.



Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше