Найсвіжіше:
• У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада
rss

Секрети тернопільських депутатів тепер відомі!


Опубліковано: 26 Червня 2017р. о 9:57

Саме під таким лозунгом активісти днями презентували унікальний інтерактивний інструмент «Приховані інтереси», який було створено для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та посадовців місцевих органів влади.

4– Ми презентуємо «базу» прихованих інтересів мера Тернополя, його заступників та депутатів. Тернопіль – це третє місто, яке приєдналося до нашої ініціативи. Це інтерактивний і, головне, безкоштовний інструмент, яким може користуватися будь-хто в режимі онлайн, – розповіла голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Галина Янченко.

Свій проект активісти вважають революційним, позаяк він допомагає легко виявляти випадки «протягування» депутатами інтересів своїх фірм на сесіях.

– На нашому сайті є два ключових функціонали. Перша частина – це база даних компаній, пов’язаних із депутатами, а також із мером і його заступниками. Ці фірми пов’язані як прямо, тобто безпосередньо з фігурантами, так і опосередковано – через членів їхньої родини. Друга частина – це автоматичний аналізатор. Функція, яка дозволяє завантажувати будь-якому користувачу певний документ і сайт, самостійно знаходить збіг між завантаженим документом та базою даних. Приміром, це може бути протокол засідання, завантаживши який, сайт знайде весь перелік депутатських компаній, що згадуються у документі, –продовжує пані Янченко.

Виокремити серед великої кількості документів депутатські фірми дуже складно, адже для цього слід вручну вивчити не один десяток паперів. Однак, за словами активістів, через їхній ресурс це можна зробити за три секунди. На думку Галини Янченко, сайт насамперед стане у пригоді чотирьом цільовим категоріям – це ЗМІ, активісти, виборці та бізнес. Дуже часто компанії, які намагаються чесно грати на ринку, викидають із державних закупівель, вони без особливих підстав не отримують земельних ділянок і т.д. Тому бізнесмени принаймні матимуть змогу перевірити, хто ж отримав той чи інший підряд. До речі, щоб напрацювати тернопільську базу даних, активісти витратили місяць. 

– Ми користувалися при цьому такими відкритими платформами, як Єдиний державний реєстр юридичних осіб, електронними деклараціями та сайтом міськради. Тернопільська база містить зараз 48 фігурантів, а саме: дані про міського голову, п’ять його заступників та 42 депутатів. Ми виявили, що на цю кількість фігурантів припадає 157 компаній, тобто в середньому по три компанії на одного. Однак тут слід відмітити, що деякі депутати не мають взагалі компаній, деякі ж володіють навіть 14 фірмами, – поділилася результатами роботи аналітик ГО “Антикорупційний штаб” Ольга Рибак.

Окрім безпосередніх зв’язків, активісти дослідили також і компанії, до яких мають стосунок члени родини фігурантів бази.

– Якщо проаналізувати виявлені компанії за сферами діяльності, то із 157 ми маємо 24 ФОП, 27 благодійних та громадських організацій і 91 комерційну компанію, які також можна розділити на підкатегорії. Зокрема, у сфері торгівлі є 20 компаній, операції з нерухомістю – 16, будівництво – 13, сільське господарство – 12, – каже пані Рибак.

Окрім інформативності, база може нести і юридичні наслідки у разі, якщо депутати зловживають своїм мандатом, використовуючи його для власних інтересів.

– У більшості цивілізованих країн ми бачимо, що бізнес і політика – це дві різні речі. В Україні ж дуже часто люди йдуть до влади, щоб захищати свою фірму та примножувати її прибутки. Тому наша база даних якраз покликана виявляти такі речі, – каже керівник проекту “Приховані інтереси” та юрист ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

Юридично довести, що депутат, використовуючи своє службове становище, діє в рамках інтересів свого бізнесу, можливо. Зокрема, за словами юриста, за допомогою бази можна простежити реальний конфлікт інтересів.

– Якщо депутат голосує на користь своєї фірми за будь-яке рішення – це і є конфліктом інтересів. Він чинним антикорупційним законодавством заборонений і за це передбачено адміністративну відповідальність, в якій ідеться, що в разі вчинення дій або неповідомлення про реальний конфлікт інтересів, настає відповідальність. Більше того! Якщо ухвалене рішення на користь своєї компанії призведе до неефективного використання бюджетних коштів (наприклад, оренда ділянки для фірми депутата здійснювалась за зниженими цінами), то в такому випадку можна вже говорити і про кримінальну відповідальність, – каже пан Миткалик.

Активісти планують у подальшому доповнити базу даних інформацією про депутатів  місцевих рад усіх обласних центрів. Зокрема, найближчим часом також опублікують дані про народних обранців Львівської міської ради.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше