Газовий котел є важливою частиною опалювальної системи. І якщо він раптом не запускається на початку зими, то це завжди викликає тривожність. Адже в ньому може бути якась несправність, усунути яку потрібно терміново, щоб не замерзнути. А ремонт або навіть купівля нового котла обійдуться у значну вартість. Фахівці магазину техніки для дому Венкон діляться порадами про те, що робити, якщо котел не запускається.
Газовий котел не запалюється через низький тиск газу
Однією з простих і банальних причин того, що газовий котел не запускається, є низький тиск палива в газопроводі. Якщо ви живете в газифікованому будинку, то ця проблема, найімовірніше, на боці постачальника газу. Якщо котел на зрідженому паливі, то низький тиск може бути через проблеми в газопроводі від балона.
У першому випадку рекомендовано перевірити тиск газу на кухонній плиті. Якщо вогонь там розгорається значно слабкіше, то тиск поганий і його не вистачить для пальника котла. А у другому – перевірити газопровід від балона, щоб усунути несправність.
Занадто раннє відпускання кнопки гніту
Газові котли оснащені кнопкою, натискання на яку подає газ у гніт, що розпалює пальник. Також у них є датчик полум’я, який не допускає надходження газу в пальник, якщо паливо не горить, щоб не стався витік.
Якщо гніт горить занадто короткий час, то датчик полум’я не зможе визначити його наявність, не встигне. Тоді під час відпускання кнопки припиняється подача газу. І котел не запалюється. Така причина переважно зустрічається в застарілих моделях котлів. Щоб цього не відбувалося, тримайте кнопку натиснутою більш тривалий час. Рекомендовано 30-45 секунд.
Неправильне налаштування положення гніту відносно пальника газового котла
Щоб гніт міг підпалити основний пальник, він має бути від нього на нормальній відстані. Якщо він занадто далеко, то полум’я не дістане до пальника й він не розпалиться.
Для налаштування положення гніту рекомендовано викликати фахівця, оскільки в цій роботі є безліч нюансів. Особливо це потрібно для тих випадків, якщо у вас газовий котел із закритою камерою згоряння – там налаштування відбувається складніше, без досвіду та інструментів не обійтися.
Засмічення гніту або пальника газового котла
Засмічення може бути причиною падіння тиску газу в котлі. Тому якщо полум’я не розпалюється, а тиск газу, наприклад, у плиті, нормальний, то варто перевірити гніт і пальник.
Якщо в них є засмічення, то його необхідно прочистити. Воно з’являється природним шляхом унаслідок горіння палива (утворюється сажа). Також сам газ часто містить невеликі домішки забруднень.
Очищення пальника та гніту необхідно також довірити фахівцеві. Не рекомендовано виконувати цю роботу без відповідних навичок та інструментів.
Засмічення димоходу газового котла
Для горіння палива необхідний кисень, без нього неможливе полум’я. Котел із закритою камерою згоряння отримує кисень з вулиці по коаксіальному димоходу. Тому, якщо в ньому утворилося засмічення, то кисень у нормальній кількості не надходитиме в камеру згоряння, і полум’я не розгориться, або горітиме дуже слабо.
Прочищення димоходу необхідно також доручити фахівцеві, який знає, як це зробити правильно. Особливо це важливо, коли димохід знаходиться на значній висоті. Затримувати з цією процедурою не варто, тому що, якщо вогонь все ж таки хоч трохи розпалюється, засмічення димоходу може призвести до потрапляння чадного газу у приміщення.
Щоб не відбувалося такого, рекомендується раз на рік у теплий сезон проводити профілактику газового котла, виконувати очищення всіх шляхів, якими йде паливо та продукти горіння. Це дасть вам змогу бути впевненим у тому, що котел успішно запуститься перед стартом опалювального сезону.