Вишукана, розумна, енергійна, з медово-золотистими очима та доброзичливим характером бурманська кішка миттєво стане домашньою улюбленицею. Батьківщиною цієї породи вважається М’янма, де до неї ставилися як до культового божества. У ті часи існувало вірування, що бурми супроводжують душі померлих в інший світ.
Вперше породу стандартизували тільки в 1936 році, а остаточно затвердили документацію лише в 1957-му. Європейська бурманська кішка, виведена внаслідок кількох схрещень, отримала стандарт лише на початку 90-их років минулого століття.
Як відрізнити справжню бурманську кішку
Насамперед, слід пам’ятати, що ця порода не належить до категорії товстунів і великорозмірних особин. В середнього вага бурми коливається від 3,5 до 5 кілограмів.
Відмінною особливістю таких кішок є голова з вираженими вилицями і широким та коротким підборіддям. Очі поставлені ширше, ніж у інших порід, а вуха трикутні із легко заокругленими кінчиками.
Бурма має рівний хвіст середньої довжини, дещо ширший біля основи та завужений вкінці.
Бурманська кішка належить до короткошерстих порід, а колір шерсті може бути блакитним, платиновим, чорним, кольору шампань, кремовий, коричневий, шоколадний із кремовим малюнком.
Особливості породи
Бурманські кішки живуть в середньому 15 років, однак при гарному догляді та правильному харчуванні їхній вік може сягнути навіть 20-річчя.
Ці тварини люблять спілкування, увагу, різні ігри. Вони швидко прив’язуються до своїх господарів, особливо дітей. Більше того, бурманська кішка легко зживеться з іншими тваринами в помешканні.
В побуті бурми досить таки невибагливі та не вимагають особливих умов. Достатньо її щодня розчісувати спеціальною щіткою, щоби її шерсть завжди була в порядку. Також раз на день бурмі бажано чистити зуби відповідними засобами, а от купати достатньо тричі на рік.
Чим годувати бурманську кішку
В жодному разі не можна годувати бурму копченостями, жирним м’ясом, кістками чи солодощами. Не рекомендовані також свіже молоко та річкову рибу. Натомість при натуральному харчуванні таких кішок рекомендовано готувати:
- каші на воді,
- нежирне м’ясо (до 80% раціону),
- варені яйця,
- нутрощі,
- кисломолочні продукти,
- морську рибу нежирних сортів.
Втім, бурманську кішку легко привчити й до корму, однак вона завжди надаватиме перевагу преміум-сортам.
Як правильно вибрати кошеня бурми
Щоби не придбати тварину з дефектом породи або хворобою, рекомендується купувати її лише у професійних заводчиків чи у спеціалізованих магазинах. Не забудьте перевірити, чи має кошеня відповідні щеплення та документи.
Купуючи маленьку бурму, поспостерігайте за нею, щоби переконатися, що вона жваво грається, цікавиться всім довкола і проявляє активність.
Перевірте вік кошеняти – він не повинен бути меншим трьох місяців. Адже саме за цей час воно стає самостійним та встигає отримати необхідні щеплення, привчається до лотка та самостійного харчування.
Тримісячні кошенята бурми їдять 5 разів на добу, 4-7-місячні – 4 рази, а 8-11-місячні – тричі. Однорічній бурманській кішці достатньо дворазового харчування.