«Ставимо перед собою завдання всебічно розвивати місто. Це ремонт доріг, будівництво очисних споруд, благоустрій міста, реконструкція освітніх закладів, об’єктів соціальної інфраструктури, підтримка талановитої молоді у різних сферах – це освіта, культура, спорт. Робимо все, аби місто було привабливим», – каже міський голова Хоросткова Степан Гладун, який майже два роки займає цю посаду. Про головні пріоритети роботи і важливі проекти – далі в інтерв’ю.
«Уперше за 20 років ремонтуємо центральну дорогу Хоросткова»
– Ви вже зазначили про будівництво очисних споруд. На якій стадії цей проект?
– У 2016 році закінчили будівництво очисних споруд у Хоросткові і ввели їх в експлуатацію. На це з міського бюджету було виділено 400 тисяч гривень. Також 104 тис. грн. було спрямовано на встановлення основної та резервної лінії електропередач для очисних споруд. Паралельно ведуться роботи щодо поліпшення водопостачання – у місті замінено 2 км водопроводу. Додатково підключено до центрального водопроводу 350 приватних садиб.
– Що є пріоритетом з точки зору облаштування інфраструктури?
– Дороги – це основа розвитку інфраструктури і відповідно економіки нашої країни. Тому ведемо активну роботу в цьому напрямку. На 7 вулицях міста зроблено поточний ремонт – це Грушевського, на ремонт цієї вулиці з міського бюджету було виділено 200 тисяч грн., також вул. Шевченка, Коновальця, Кармелюка, О. Кобилянської, Торгова та Голосна. Триває капітальний ремонт центральної дороги міста на вул. Незалежності протяжністю 1,2 км. Ця дорога не ремонтувалася понад 20 років. І наше завдання зараз – зробити якісну дорогу, яка прослужить хоростківчанам багато років. Тому контролюємо хід робіт. Загальна товщина дорожнього покриття повинна становити 15 см. І має складатися з двох шарів крупнозернистого асфальтобетонного покриття, верхній шар – дрібнозернистий. На даному етапі постелено нижній шар крупнозернистого асфальтобетону. Вже відремонтовано 300 метрів дороги, плануємо завершити до 15 вересня. Паралельно проводимо ремонт тротуарів – у 2016 році від універмагу до моста на вул. Незалежності відремонтували 300 м/п тротуару, встановлено бруківку.
«Проводимо реконструкцію шкіл та дошкільних навчальних закладів»
– Чи достатньо коштів на проведення ремонтних робіт в освітніх закладах?
– Як відомо, школи фінансуються з державного бюджету. Окрім цього, є фонди та програми, в рамках яких надається співфінансування місцевим бюджетам. І це дуже важливо. У 2016-му за сприяння голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни було виділено кошти з Фонду регіонального розвитку на капітальний ремонт даху НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія». Були проведені роботи на загальну суму 1 млн. грн., з них 150 тис. грн. було спрямовано з бюджету міста. Також у минулому році за сприяння народного депутата України Миколи Люшняка на соціально-економічний розвиток нашого міста було виділено 500 тис. грн. державної субвенції. Спільно з керівництвом адміністрації району ухвалили рішення про ремонт фасаду школи №2 у центрі міста. На ці роботи Гусятинська державна адміністрація спрямувала 900 тисяч гривень. Також у 2016-2017 роках було утеплено та оновлено фасад основного корпусу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ДНЗ».
– Яка ситуація щодо дошкільних навчальних закладів?
– Ведуться роботи і в цьому напрямку. Наші садочки фінансуються з районного бюджету. Кошти поступають на рахунок міської ради і таким чином оплачується зарплата, податки, енергоносії, продукти харчування. Наприклад, упродовж 2016 року з міського бюджету було виділено додатково 65 тис. грн. для закупівлі інвентаря для додаткової групи в ясла-сад №2 та 11 тис. грн. для придбання інвентаря на кухню для дитячого садочка №1.
«Розвиваючи спортивну інфраструктуру, підтримуємо молодь»
– Наскільки підтримує влада розвиток спорту в місті?
– Регулярно виділяємо кошти з бюджету міста на розвиток спорту – це футбол, волейбол, важка атлетика, шахи. Ми відновили футбольний клуб «Зоря» (Хоростків), який цього року виграв кубок району. Було проведено благоустрій стадіону, а також роздягалок. Матеріали для ремонту та благоустрою стадіону було виділено з міського бюджету. Підтримка від влади дає свої результати – є досягнення з важкої атлетики. Вихованка Ярослава Ваверчака у своїй ваговій категорії здобула золоту медаль та стала чемпіонкою України. Із шахів також займаємо призові місця, учениця 10 класу школи №2 Оля Талабан у 2016 році тричі була чемпіонкою області серед дівчат різновікових категорій, і таких дітей у нас багато. Є досягнення і з волейболу, наші волейболісти активно беруть участь у турнірах району, області та міжобласних змаганнях.
– Як організовано дозвілля?
– Відновили роботу фонтана на вул. Івасюка (селище цукрового заводу), який не працював понад 25 років. Це вдалося зробити спільними зусиллями міської влади та меценатів, небайдужих хоростківчан, які хочуть бачити наше місто гарним і сучасним. На даний час здійснюється реконструкція скверу Д. Макогона, біля фонтана, де встановлюється 1000 м² бруківки. Важливим є для нас напрямок культури. У 2016 році в нашому місті ми створили танцювальний колектив «Едельвейс», в якому на сьогодні займаються близько 100 дітей не тільки з Хоросткова, а й з навколишніх населених пунктів. Зараз працюємо над створенням драматичного гуртка при міському центрі культури та дозвілля. Велику увагу приділяємо відновленню будинків культури. Ремонт фасаду, фундаменту проведено у Карашинецькому будинку культури. А в Хоросткові провели ремонт будинку культури, який був закритий понад 20 років. Сьогодні це повноцінний міський центр культури та дозвілля.
Джерело: Тижневик "Номер один"