Тернопільська компанія «Роботизовані Комплекси» відправила на фронт перші багатофункціональні роботизовані комплекси «Мураха». Цей наземний дрон подібний до закордонних за тактико-технічними характеристиками, однак суттєво дешевший.
Команда розробників почала працювати над створенням дрона в жовтні 2022 року. У січні 2024 «Мурахи» були готові до тестування. А сьогодні «Мураха» вже пройшла випробування у третій генерації і її постійно вдосконалюють. Перші комплекси доставили на Харківський напрямок, де їх у реальних бойових ситуаціях застосовують українські військові підрозділи.
«Дрон самотужки здатний евакуювати відразу двох поранених без залучення чотирьох бійців для цього, перевозити великі вантажі, буксирувати малу бойову техніку й рухатись в умовах бездоріжжя. Ми створили „Мураху“, щоб максимально замінити солдатів в операціях на складних ділянках фронту. Адже збереження життя наших захисників — це пріоритет», — розповідає засновник проєкту «Роботизовані Комплекси» Ігор Чайківський.
Нагадаємо про технічні характеристики дрона:
- Управління наземним дроном дистанційне.
- Платформа здатна від’їжджати від оператора на відстань кількох кілометрів, маючи запас ходу до 30 км.
- Попри свою вагу 350 кг, вона здатна перевозити на собі до тонни вантажів.
- Комплекс може бути оснащений автоматизованою туреллю з великокаліберним кулеметом. Також на нього реально інтегрувати й інші системи озброєння.
«Якщо керування летючим БПЛА не під силу будь-кому, то „Мураха“ за своєю технологією схожа на дитячу машинку на пульті та не потребує особливих навичок», — говорить головний інженер «Роботизованих Комплексів» Максим Радомінський.
Більшість елементів, із яких складається наземний дрон — від українських виробників. Також команда використовує деталі власної розробки. Фахівці одночасно збирають кілька комплексів «Мурах», а за місяць готові випускати до 12–15 одиниць такої техніки. Вартість «Мурахи» — 960 000 грн.
Джерело: dev.ua