Студентам для написання різних робіт потрібен швидкий і зручний доступ до різної інформації. Необхідно працювати не тільки з підручниками, а й з науковими статтями, дисертаціями, монографіями. Як можна знайти такі дані? За допомогою різних електронних сервісів. І дуже зручно для цього користуватися різними онлайн-бібліотеками. Завдяки таким ресурсам можна швидко і зручно знайти необхідну інформацію. Весь процес займає мінімальний обсяг часу, головне тільки розібратися як користуватися наданими можливостями.
Насправді будь-яка з позначених бібліотек дозволить швидко і легко знайти необхідну літературу. Важливо тільки відстежувати її актуальність і стежити за новими матеріалами. Ну а якщо раптом не хочеться витрачати час на все це, адже на пошук і аналіз літератури для навчальних робіт йде багато часу, можна дати фахівцям завдання написати реферат і вони успішно впораються.
Які користь від таких сервісів?
Насправді вона просто величезна. Зручно, що практично всю інформацію, необхідну для написання тієї чи іншої роботи можна знайти на одному сервісі. Онлайн-бібліотеки володіють здатні:
- забезпечити швидкий і легкий доступ до матеріалів незалежно від того, де ви знаходитесь;
- зекономити час — для того, щоб знайти наукову працю потрібно скористатися відповідними налаштуваннями;
- можливість роботи в онлайн-форматі — зручно, що доступ до всієї інформації відкривається дистанційно і не потрібно відвідувати звичайні бібліотеки;
- безкоштовне використання матеріалів — це забезпечують не всі сервіси, але той же DOAJ надає таку можливість;
- можна бути в курсі найсвіжішої інформації — бази даних онлайн-бібліотек постійно оновлюються, так що якщо відстежувати такі зміни, ви завжди будете в курсі найсвіжішої інформації з обраної проблематики.
А ще деякі такі бібліотеки, як, наприклад, ResearchGate, можуть забезпечити доступ не тільки до самої інформації, але і можливість обговорювати матеріали з іншими користувачами.
ТОП 3 онлайн-бібліотек для пошуку літератури
Якщо розглядати найкращі сервіси, то варто зупинитися на наступних:
- Google Scholar;
- DOAJ;
- ResearchGate.
Вони дійсно зручні у використанні та дозволяють забезпечити швидкий доступ до найсвіжіших даних. Розглянемо кожен з них.
Google Scholar
Це зручна пошукова система, що дозволяє знайти наукову літературу в максимально короткий час. Завдяки розширеному функціоналу пошук проводиться більш легко і просто.
Використовуйте наступні можливості:
- вкажіть основні слова та фрази;
- задайте дати, щоб переглянути найсвіжішу інформацію;
- налаштуйте отримання повідомлень про нові публікації з певної тематики.
І це далеко не всі функції цієї системи. Якщо розглядати її недоліки, то важливо розуміти, що за доступ до деяких матеріалів доведеться платити.
DOAJ
Це величезна база наукових журналів. Вона максимально зручна у використанні. За допомогою цієї системи можна отримати доступ до публікацій з різних областей.
Для того, щоб знайти інформацію, можна:
- використовувати ключові слова і забезпечити розширений пошук за іншими параметрами;
- отримати доступ до матеріалів без оформлення підписки;
- використовувати PDF формат для завантаження матеріалів.
До більшості матеріалів доступ є відкритим і безкоштовним.
ResearchGate
Це не просто бібліотека, а ціла соціальна мережа, де можна вступати в дискусії, обговорюючи різні теми. І, звичайно, можна забезпечити доступ до різних публікацій.
Щоб знайти матеріали, необхідно:
- обов’язково пройти реєстрацію;
- скористатися пошуком по автору, ключовим запитом;
- не всі матеріали відкриті, але можна попросити в автора повний доступ.
За допомогою цієї платформи можна також шукати колег і однодумців.