Коронавірус – в Україні! У Чернівцях офіційно зареєстровано перший випадок захворювання на цю недугу. Раніше начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук та спеціалісти говорили, що наша область повністю готова до того, якщо інфекція добереться до нас. Однак паніка у людей посилюється. Захисних масок в аптечних кіосках майже не залишилося. У мешканців постає одне і те ж запитання: що буде далі?
Інфекційне відділення Тернопільської міської дитячої лікарні готове. Саме сюди у випадку необхідності ізолюватимуть хворих на коронавірус. Лікарі кажуть, для них уже готові бокси на першому поверсі лікарні.
– Якщо хворий сам звернувся з підозрою на коронавірусну інфекцію, йшов у приймальне відділення, в такому разі персонал одягає захисний одяг. Для хворого також є спеціальний одяг, захисна маска. Після цього пацієнта через двір заводять у палату, де він проходитиме лікування. До кожного боксу є окремий вхід. Це зроблено для того, аби пацієнти між собою не контактували. Кожен блок має окрему ванну кімнату, – розповіла старша медсестра інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні Ольга Шляхтинчук.
На позачерговій сесії обласної ради, яка відбулася на минулому тижні, питання недостачі медикаментів та захисних костюмів також піднімалося. Керівник обласного лабораторного центру Оксана Чайчук говорила про недостатність засобів захисту для медиків, які першими йтимуть у вогнище інфекції, та про те, що заклади, обрані для розміщення потенційних хворих, забезпечені засобами захисту лікарів лише на короткий період. Також до обласної ради з інформацією щодо недостатності фінансування медичних закладів обласного центру, котрі визначені як бази для лікування уражених коронавірусом, звернулася заступник начальника з медичних питань відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ольга Ярмоленко.
Депутати довго обговорювали ці питання і в кінцевому результаті вирішили виділити 3 мільйони гривень. Ці кошти будуть спрямовані для забезпечення виконання заходів щодо запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Кошти виділено для придбання апарата штучної вентиляції легень, засобів індивідуального захисту та медикаментозних препаратів. Голова обласної ради Віктор Овчарук вніс пропозицію звернутися до керівництва держави з пропозицією спрощення процедури тендерних закупівель медичного обладнання, засобів захисту та препаратів, необхідних для подолання та попередження коронавірусу.
«Процес тендерних закупівель займає кілька тижнів. На жаль, за цей час інфікуватися може не одна людина», – сказав пан Овчарук.
Сподіваємося, що держава щодо цієї важливої проблеми підійде виважено і всілякі бюрократичні перепони не стануть на заваді оперативному освоєнню коштів, необхідних для боротьби з цією смертельною хворобою.