Події останніх тижнів показали, що ми живемо у світі, в якому насправді не орієнтуємося. Ми не знаємо, як поводитись, якщо банкомат не видав грошей; що буде, коли магазини зачинять на тиждень; що пити у разі відсутності в крані води; куди бігти, якщо місто захопить ворог. Вiйськові можуть про себе подбати – їх цьому вчили. Як бути цивільним? Що робити? І найголовніше – що з собою брати?
«Тривожна валіза» – узагальнена назва набору речей, які можуть вам знадобитися у будь-якій екстреній ситуації. Як правило, це рюкзак, в якому є мінімальний набір одягу, предмети гігієни, медикаменти, інструменти, предмети самооборони і продукти харчування.
Чому саме рюкзак? З ним зручно пересуватися пішки, він не обмежує рухів. Укладаючи речі, потрібно розподіляти вагу рівномірно. Добре, якщо у вашому рюкзаку буде нижній відділ – «підвал» або клапан. Пакуйте речі так, щоби можна було легко знайти те, що вам необхідно.
Список речей
Отже, для надзвичайних ситуацій у вас повинен бути напоготові якісний надійний рюкзак з такими речами й продуктами.
- Копії важливих документів (паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять ваші права на нерухомість, автомобіль тощо) у водонепроникній упаковці. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.
- Кредитні картки і готівка.
- Дублікати ключів від будинку та авто.
- Карта місцевості. Доведіть до відома всіх члeнів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.
- Пристрої зв’язку й доступу до інформації. Це може бути невеликий радіоприймач із можливістю прийому УКВ/FM – діапазону. Запасні батарейки для приймача. Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.
- Ліхтарик, а краще кілька, із запасними батарейками і лампочками.
- Компас і годинник. Купуйте водонепроникні.
- Мультитул – багатофункціональний інструмент. Зазвичай він виглядає, як складні пасатижі, в ручках якого заховані додаткові інструменти (нiж, шило, пилка, викрутка, ножиці й багато іншого).
- Ніж і сокирка.
- Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр).
- Пакети для сміття ємністю 120 л. Штук п’ять. Із них можна змайструвати тент.
- Рулон широкого скотчу.
- Шнур синтетичний, діаметр – 4-5 мм, довжина – 20 м.
- Блокнот і олівець.
- Нитки й голки.
- Аптечка: бинти, лейкопластир, йод, вата; активоване вугілля (інтoксикація); «Паpaцетамол» (жарознижувальний); «Супpaстин» (алepгія); «Iммодіум» (діapея); «Фтaлaзол» (кишкoва інфeкція); «Aльбуцид» (очні краплі); aнтибіoтики в порошках.
- Одяг: нижня білизна (2 комплекти), шкарпетки бавовняні (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавиці, шарф. Надійне і зручне взуття.
- Міні-палатка, килимок-пінка, спальник.
- Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок сухих серветок, кілька носових хусток, вологі серветки.
- Жінкам – засоби особистої гігієни.
Речі для дітей.
- Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металева, 0,5 л), розкладна склянка.
- Сірники (краще туристичні). Запальничка.
- Питна вода на 1-2 дні, яку потрібно періодично оновлювати.
- Продукти: 2 банки якісної тушонки; галети; супові пакети; м’ясні чи рибні консерви, будь-яка крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.
- Гоpiлка або медичний спиpт.
Намет, карімат, спальник – не обов’язкові, але бажані. Без них об’єм рюкзака становитиме не більше 30 літрів.
P.S.: Можливо, враховуючи потреби члeнів вашої родини, наприклад, людей похилого віку чи дітей, список доведеться скоротити або розширити.
Джерело: Тижневик "Номер один"