Найсвіжіше:
• У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей • По 2,28 млн гривень на рік на одного депутата: Рада затвердила кошторис на 2025 рік
rss

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу звукову інсталяцію


Опубліковано: 17 Січня 2023р. о 12:13

У Музеї-майстерні в Теребовлянській громаді на Тернопільщині готують до відкриття інтерактивний стенд про цитру Євгена Купчинського. Музичний інструмент, який належав цьому відомому композитору, священнику, віртуозу-цитристу, сьогодні – серед експонатів музею. Незабаром кожен відвідувач зможе почути чарівні звуки цитри та дізнатись про її власника, котрий виступав на одній сцені зі славетною Соломією Крушельницькою. Це буде перший експонат, доповнений звуковим записом, а в планах – створення ще декількох.

– Музей-майстерня став важливою складовою культурно-туристичного напрямку нашої громади, – каже Теребовлянський міський голова Олег Продан. – Його розвиток не тільки покращує наш імідж, а й додає надходжень до місцевого бюджету. Нові експозиції в майбутньому приваблять більшу кількість туристів, а також будуть цікавими внутрішньо переміщеним особам, які у нас оселилися. Ми дуже цінуємо той досвід, який отримали від міжнародних партнерів з Програми DOBRE.

У 2017 році місцевий історико-краєзнавчий музей реорганізували в Музей-майстерню. Завдяки Програмі USAID DOBRE реконструювали приміщення закладу, згодом почали залучати й інші проєкти міжнародної підтримки, наповнили музей цікавими експонатами та розвивають його далі. 

– Мені пощастило працювати з командою, яка починала перетворення музею, а потім – і очолити його, – розповідає директор Теребовлянського Музею-майстерні Ярослав Ярошевський. – Цікавим елементом реорганізації музею стало доповнення майстернею, в якій кожен може власноруч виготовити сувенір та забрати його з собою на згадку. Працівниці музею Христина Гайдан та Лілія Соха постійно впроваджують нові майстер-класи для дітей та дорослих. Робота майстерні приваблює багато відвідувачів та приносить музею значну частину прибутку. Саме ці кошти ми зараз використовуємо для вдосконалення наших експозицій, створення інтерактивних стендів. 

Торік працівники музею створили стенди про Теребовлянську ратушу, на яких можна погортати фото різних періодів її існування. Розпочали роботу над інтерактивним родинним деревом князя Василька Теребовельського, де можна дізнатись про його родичів, які були королями чи королевами європейських держав, та про всіх його предків. Музей-майстерня, як частина Програми стратегічного та економічного розвитку Теребовлянської громади, від початку реорганізації зосередив свою роботу в напрямках туризму, культури, освіти та професійної орієнтації молоді.

У грудні, до Дня Святого Миколая, в Музеї-майстерні відкрили виставку іграшок легендарної Теребовлянської фабрики ялинкових прикрас, новорічних і різдвяних листівок та марок із різних країн світу. Для відвідувачів команда музею також провела ряд цікавих майстер-класів із виготовлення святкових листівок із фетру, випічки пряників, виготовлення свічок, розпису підсвічників та миловаріння.

На території музею можна придбати сувеніри місцевого Туристично-інформаційного центру. Такий маркетинг сприяє промоції місцевого бізнесу, а отже – й збільшенню надходжень до бюджету громади. А команда Програми DOBRE консультувала виконавців проєкту щодо налагодження співпраці між місцевим бізнесом та державними структурами.

– У Теребовлі є багато місцевих лідерів, які й рухають позитивні зміни в своїй громаді, – каже координатор проєктів та програм із місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталій Юрків. – Вони комплексно підійшли до співпраці з партнерами, в тому числі з Програмою DOBRE. І що важливо, концентрують отриману допомогу саме там, де вона потрібна. Бо здатність громади ефективно управляти доступними їй ресурсами дуже важлива для подальшого розвитку започаткованих проєктів. 

Проєкти, реалізовані в Теребовлянській громаді, демонструють сталість: всі вони передбачають доходи від операційної діяльності. І також наповнюють місцевий бюджет. 

Тривала історія партнерства Програми агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та Теребовлянської громади – яскравий приклад ефективного партнерства. За час цієї співпраці в Теребовлянській громаді проведено близько двох десятків навчально-тренінгових кампаній, у тому числі навчальних візитів для представників із інших громад. Окрема велика увага фахівцями DOBRE приділена навчанню старост громади, а також роботі з уже сформованим молодіжним консультативно-дорадчим органом – Молодіжною міською радою.

За інформаційно-технічної підтримки партнерів DOBRE на офіційному сайті Теребовлянської громади свого часу запрацювали дві додаткових платформи: система електронних петицій та платформа «Громадський бюджет». Експертну підтримку партнерів програми отримала й розробка стратегічного плану розвитку громади, плану місцевого економічного розвитку, плану покращення послуг. 

Загалом, за підтримки Програми DOBRE в Теребовлянській громаді втілено цілий ряд цікавих проєктів.

***Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати,  і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.


Джерело: УКМЦ
Мітки: , , , , , , ,

Перегляньте також:





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше