Найсвіжіше:
• У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада
rss

У Тернополі побувала заступниця міністра охорони здоров’я України, але відмовилася відповідати на незручні запитання


Опубліковано: 14 Травня 2020р. о 9:00

Із робочим візитом на Тернопільщину 12 травня завітала заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микитчак. Головною метою візиту було ознайомлення із впровадженням медичної реформи та достеменне вивчення проблем, які виникли на фоні поширення коронавірусної інфекції. У ході брифінгу високопосадовиці підняли не менш важливі питання, зокрема, чому розтин померлих від COVID-19 відбувається просто неба у морзі поблизу психоневрологічної лікарні?

На декілька запитань Ірина Микитчак не знайшла відповіді

«Найбільша біда – це коли хворіють лікарі»

За словами Ірини Микитчак, другий етап медичної допомоги є дуже складним для держави: «Україна вперше проводить таку масштабну реформу. Робота, котра була здійснена при первинній ланці, складна, вона дала поштовх до того, аби другий етап відбувся не менш якісніше. Для нас важливо, щоби кожен пацієнт отримав доступну та якісну медичну допомогу. Також поза увагою не можуть бути і самі працівники медичних установ».

Заступниця уже відвідала Хмельницьку, Вінницьку, Львівську області. Приїхавши до Тернополя, чиновниця поставила за мету чітко визначити основні проблеми лікарень, побувати там, де необхідна термінова допомога, і там, де до реформи уже цілком готові на найвищому рівні. Однак перш ніж розповісти про те, що саме чекає на лікарняні установи під час другої медичної реформи, пані Ірині довелося відповісти на низку запитань стосовно коронавірусної інфекції. І брифінг у деякій мірі перетворився на дебати між посадовцями та представниками ЗМІ, при цьому не завжди чиновниця була у ролі переможниці.

– Назвіть достовірні дані, скільки на часі захворіло медиків в Україні, зокрема у Тернопільській області, та якою є кількість летальних випадків серед них? – найперше запитали у високопосадовиці журналісти.

– Достовірної статистики назвати не можу, адже приїхала із зовсім іншим візитом. Знаю чітко, що Тернопільщина, як і інші області, потерпає від коронавірусної інфекції. Найбільша біда – це коли хворіють лікарі. Летальні випадки є. Приховувати це марно. Однак Україна не є у числі перших, де смертність від коронавірусу серед лікарів стоїть на першому місці. Спілкуючись із колегами з-за кордону, скажу, що лікарі, котрі померли від COVID-19, мали супутні захворювання. Більшість із них – серцево-судинні захворювання, легеневі проблеми та навіть діабет, – каже Ірина Микитчак.

Також заступниця пояснила, що кількість захворілих медиків напряму залежить від ризиків, на які вони себе наражають. Шанси контакту з інфекційним агентом у сотні разів вищі, ніж у будь-якого пересічного жителя області. Також пані Ірина додала, що лікарі хворіють не лише на COVID-19. Коли була епідемія кору, медики одні з перших прийняли на себе удар. Ще один із факторів професійної діяльності – ризик контакту з пацієнтами, які несуть загрозу для здоров’я інших.

Браку вентиляцій і додаткових очисних споруд у моргах немає!?

На брифінгу також піднімалося питання забезпечення медичного персоналу, зокрема мова йшла про те, що обласному патологоанатомічному бюро не вистачає захисних костюмів, а розтин проводиться просто неба.

Пробачте, але коментувати даний факт не можу, адже мені про нього не відомо. Встановлено чіткі правила роботи судово-медичних досліджень, і я не сумніваюся, що до цих правил медики ставляться халатно, – наголосила Ірина Микитчак.

Однак журналістів не задовольнила відповідь на це запитання, і вони продовжували її «допитувати», щоби дізнатися, чи допускається, що вода після обмивання тіла померлого від коронавірусної інфекції йде в загальну каналізацію та як саме проходять судово-медичні дослідження?

– На вулиці не може бути проведено жодної медичної процедури. Є санітарні норми, які передбачені законом. І ці питання варто з’ясовувати у керівника обласного патологоанатомічного бюро.

До цієї бесіди підключився і губернатор Володимир Труш. Він поцікавився, де саме відбувається розтин тіла під відкритим небом і звідкіля у ЗМІ така інформація.

– На кожну лікувальну установу, поруч якої є морг, виділялися захисні костюми, маски та інші засоби захисту. Хотів би звернути увагу на те, що Тернопільщина не стоїть у ряді тих міст, де летальні випадки перевищують захворюваність, – зауважив губернатор.

У морзі, що на території психоневрологічної лікарні, медики підтвердили факт, що розтин пацієнта, який помер від COVID-19, відбувався на вулиці. Каналізація є загальною і жодних додаткових очисних споруд немає, а також немає додаткової вентиляції.

На таке зауваження Володимир Труш відповів: «Ми піднімемо дане питання, вивчимо його та зможемо надати коментар, коли всі деталі будуть з’ясовані»

На брифінгу також згадалося і про візит головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. А саме про те, що він не відвідав головного проблематичного району, який досі потерпає від нових спалахів коронавірусної інфекції.

– Я не маю на меті їхати ні в Монастириська, ні в Кременець. Я приїхала, аби поспілкуватися з адміністрацією, головними лікарями, колективами. Зрозуміти проблеми фінансування та по можливості вирішити їх, – додала заступниця міністра.

А ще пані Микитчак говорила про проблему працівників медичних університетів. Вони стали поза правовим полем надання медичної допомоги. Тобто НСЗУ, формуючи програму реформи, визначила працівників медичних університетів як неідентифікованих осіб. Таким чином вони перестають бути учасниками надання медичної допомоги.

У страшному сні можна уявити, що буде, коли професорсько-викладацький склад, світила медицини перестануть надавати допомогу навіть консультативну. Також постраждають і майбутні медики.

Дуже хочеться сподіватися на те, що медреформа, яка вступила в дію, буде ефективною не лише для медиків, а й для нас із вами. І ми нарешті зможемо пишатися нашою медициною та керівництвом, яке працює для країни та на благо людей.

Іванка Біла

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше