Депутати Тернопільської обласної ради звернулися до керівництва держави з вимогою відновити роботу Головного управління Національного банку в Тернопільській області. З 1 квітня 2017-го структуру ліквідовано, а її функції передано «Ощадбанку».
У питанні діяльності Національного банку тернопільські депутати спрацювали дещо з запізненням. Логічно було б, якби кроки на захист установи вони зробили, коли відділення тільки планували ліквідувати, а не коли воно остаточно припинило роботу. Зараз запустити зворотний механізм складніше. Відверто кажучи, це було б чудом.
Проект реорганізації відділень Національного банку торкнувся не тільки Тернопільської області, а й Житомирської. Передбачається ліквідація управлінь з передачею функцій «Ощадбанку». Депутати обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів з проханням вжити заходів щодо недопущення ліквідації управління Національного банку в Тернопільській області.
– Дана ситуація може спровокувати ряд негативних наслідків, – каже голова Тернопільської ОДА, депутат облради Степан Барна. – Зокрема, виникнення дефіциту розмінних монет та банкнот, загострення проблеми розрахунків у закладах торгівлі, банками буде понесено додаткові витрати на транспортування готівки з інших регіонів, скорочення обсягів обміну зношених банкнот, зростуть професійні платежі для громадян, які є клієнтами комерційних банків.
Також у депутатів є запитання до керівника відділення Національного банку в Тернопільській області. Його пояснення щодо закриття установи керівництво області планувало почути під час сесійного засідання. Зокрема, чому адміністрація банку не надала голові ТОДА інформації про закриття відділення? Однак представника фінустанови під час засідання не було в залі. Очевидно, це пов’язано з тим, що структура вже ліквідована, тому потреби представляти її на сесії немає.
– Мені дивно, що адміністрація знаходиться всього за кілька метрів від відділення банку і лише зараз відреагувала на його ліквідацію. Це при тому, що структура з 1 квітня не функціонує, – каже депутат облради Олександр Башта.
З 1-го квітня частину працівників управління Нацбанку в Тернопільській області уже розраховано і відділ грошового обігу припинив роботу.
Депутати вважають дивним той факт, що відділення закрили саме у Тернопільській області. Мовляв, ведеться цілеспрямоване знищення регіону. Ліквідація таких потужних державних структур може призвести до того, що область як адміністративна одиниця втратить свою вагу. Тож її можуть розформувати.
– Повноваження Нацбанку хочуть передати іншим банкам. Сьогодні це державний, завтра – комерційні, – каже депутат облради Володимир Мисик. – Однозначно виступаю проти такої ініціативи. А стосовно тих, хто призначав таких голів Національних банків, потрібно зробити висновки.
Лояльнішим до цього питання виявився депутат Володимир Болєщук. Він рекомендує все ж заслухати представника Національного банку. Мовляв, можливо, Тернопільщині справді не потрібна така потужна структура.
– Нам треба знати, чому таке рішення ухвалено? Ми ж не знаємо всіх аспектів, – зазначив депутат. – Зрозуміти, яка логіка дій керівництва. Можливо, це прийнято з метою скорочення видатків із бюджету. Особисто вважаю рішення ганебним. Ліквідація однієї установи, другої, третьої зрештою призведе до того, що ліквідують усю Тернопільську область.
Депутати не відкидають, що, можливо, в області потрібно провести реорганізацію структури, скорочення працівників, але не повну ліквідацію установи.
Місцеві тернопільські депутати також виступили з ініціативою до державної влади щодо унеможливлення виїзду за кордон керівника Національного банку. Заяви, які останніми днями прозвучали у ЗМІ щодо виведення керівником Нацбанку за кордон 500 млн. доларів готівки, можуть спровокувати втечу посадової особи за межі країни.
Джерело: Тижневик "Номер один"