Найсвіжіше:
• У Теребовлі містянин викрав у пенсіонера мопед  • Деяким чоловікам треба повторно пройти ВЛК, інакше чекає штраф • Зборівчанину за незаконне перероблення зброї загрожує до 7 років тюрми • Чоловік з Тернопільщини намагався втекти до Молдови: авто з “ухилянтами” злетіло в кювет • Ще одна сумна звістка із Запоріжжя: загинув військовий з Тернопільщини • Торгівлю людьми інкримінують слідчі поліції 34-річному жителю Кременця • Холдинг найбагатшого уродженця Тернопільщини збанкрутував • Аферист з Тернополя “кинув” жителя Львівщини на гроші • У Кременця з’явитися ще одне місто-партнер, цього разу з Канади • УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві • Вбив трьох людей зі Збаражчини і ще чотирьох поранив: стрільцю загрожує довічне ув’язнення  • Чиновники привласнили 13 мільйонів гривень: тернопільський слід  • У Тернополі до 15 років позбавлення волі засудили депутата держдуми росії • 20-річна тернополянка сіла за кермо без прав і спричинила аварію • З війни «на щиті» повертається юний захисник з Тернопільщини • Тернопільська футзальна ліга: покери Лук’янова та Сиротюка приносять перемогу ФК “Тернопіль-Ветеран” • Як обрати надійний автосервіс у Хмельницькому • Футбольна команда з Тернопільщини здобула першу перемогу на турнірі у Рівному   • Знову сумна звістка, знову втрата і знову Часів Яр: на Донеччині загинув ще один Герой з Тернопільщини • Симулятори дронів і тири: Тернопільщина увійшла у ТОП областей за витратами на обладнання для “Захисту України” • У Курській області загинув навідник-десантник з Тернопільщини • Завдяки аналізу ДНК вдалось ідентифікувати тіло молодого Героя з Тернопільщини • На Дніпропетровщині помер військовий з Тернопільської області • На звіт мера з Тернопільщини містян доставлятимуть безкоштовно автобусами • Тернополянки потрапили в шахрайські пастки
rss

УПЦ МП хоче уникнути перевірки в рамках інвентаризації у Почаївській лаврі


Опубліковано: 25 Січня 2025р. о 7:30

На Тернопільщині представники Почаївської лаври не допускають комісію для проведення інвентаризації і заявляють про відсутність у неї повноважень. У комісії спростувують заяви братії монастиря і наголошують, що важливо провести інвентаризацію. Про це кореспонденту Укрінформу розповів голова інвентаризаційної комісії, директор Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.

“Одна з претензій представників лаври до підстави, на основі якої розпочали перевірку, – це доручення державного секретаря Міністерства культури та стратегічних комунікацій. Почаївська лавра звернулася до суду, щоб визнати цей документ “нікчемним”. Проте ухвалою Київського окружного адміністративного суду позовна заява залишена без руху”, – розповів Василь Ільчишин.

Представники лаври також заявили, що Кременецько-Почаївський історико-архітектурний заповідник, на балансі якого перебуває Почаївська Свято-Успенська лавра і який створив комісію для проведення інвентаризації, не має права її проводити, бо нібито є закладом культури.

“Представники лаври отримали положення про заповідник, у якому чітко зазначено, що, окрім того, що заповідник є закладом культури, у його повноваження входить збереження, охорона, популяризація пам’яток культури, розташованих на його території, а також проведення роботи з виявлення, наукового вивчення, фіксації та інших заходів з обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини, що входять до складу заповідника, складання облікових документів на об’єкти культурної спадщини, підготовка документації для їх державної реєстрації. Тому звинувачення братії лаври є безпідставними, і заповідник має повні права проводити інвентаризацію. Вони отримали всі необхідні пояснення від заповідника та МКСК, але все одно продовжують блокувати цей процес”, – зазначив Ільчишин.

Зокрема, у своєму зверненні адвокат Почаївської Свято-Успенської лаври Юрій Добрінов заявив, що наказ заповідника №180 від 3 грудня 2024 року про утворення тимчасової комісії з інвентаризації майна Почаївської лаври оскаржується в порядку адміністративної процедури.

Прессекретар Почаївської лаври архімандрит Гавриїл опублікував відео на сторінці лаври, де зазначив, що вони не мають нічого проти, якщо вкотре знову відбудеться інвентаризація 58 предметів прикладного мистецтва за списком 1967 року. “Проте інвентаризовувати те майно, котре без нашого дозволу пофотографували пів року тому (йдеться про перевірку збереження державного майна у червні – ред.), ми не дозволяємо”, – йдеться в заяві.

За словами Ільчишина, існує кілька списків предметів, датованих різними роками, які перебувають на території Почаївської лаври. Ще є переліки цінностей у паспортах об’єктів. “Їх не 58, а сотні. І ми маємо перевірити, в якому вони стані і скласти єдиний перелік цих цінностей”, – повідомив Ільчишин.

Він зазначив, що Почаївська Свято-Успенська лавра – це національна святиня, її не можна приватизувати, вона належить всьому українському народові, а не конкретній релігійній організації.

“І, власне, інвентаризація для того і робиться, щоб захистити на майбутнє комплекс Почаївської Свято-Успенської лаври від зазіхань будь кого! Зокрема, дуже важливо провести інвентаризацію так званих рухомих предметів – це церковне начиння, ікони, іконостаси. Тобто всі рухомі предмети, які пов’язані з пам’яткою і є її частиною. Наша мета – визначити їх кількість, стан збереження, щоби врешті-решт сформувати цей перелік і забезпечити їхнє збереження для майбутніх поколінь”, – зазначив Ільчишин.

Однією з претензій Почаївської лаври є також те, що держава не виділяла коштів на пам’ятку, хоча це не відповідає дійсності.

“У 2007 році за кошти Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника була виготовлена проєктно-кошторисна документація на реставрацію дзвіниці. З державного бюджету профінансовано реставрацію пам’ятки на суму 1 950 024, 60 грн. На початку 2000-х років із державного бюджету фінансувалася позолота куполів соборів комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври. За державні кошти збудували багатоквартирний будинок, щоб вивільнити братські корпуси і долучити їх до комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври», – зазначає Ільчишин.

Він наголосив, що комісія продовжить свою роботу, працюватиме із зібраною інформацією та зробить все можливе, щоб провести інвентаризацію рухомого майна державної святині.

Як повідомлялося, 17 січня 2025 року попри домовленості представники Свято-Успенської Почаївської лаври не допустили до роботи інвентаризаційну комісію, створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

На місце події голова комісії Ольга Рутковська викликала слідчо-оперативну групу. Представники комісії склали заяви про перешкоджання представниками лаври їхній роботі.

Робота інвентаризаційної комісії триває із 11 грудня 2024 року. Під час перевірок виявлено низку порушень — зникнення частини ікон та самовільну забудову.

Фото надав Василь Ільчишин


Джерело: Укрінформ
Рубрика: ,





Новини
26 Січня
25 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше