Близько 24% людей, які одужали від COVID-19, стикаються із проблемами, пов’язаними з когнітивними труднощами.
Йдеться, зокрема, про проблеми з пам’яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації та фокусуванням. Порушення фіксуються у пацієнтів різних вікових груп, причому через 7 місяців після хвороби. Про це йдеться у дослідженні вчених Медичної школи Ікана (США), передає Главред .
Вчені протестували 740 пацієнтів, які проходили курс лікування системою Mount Sinai у Нью-Йорку з перших днів початку пандемії COVID-19. З’ясувалося, що приблизно 24% людей, які вилікувалися від коронавірусу, мають когнітивні труднощі. Вони скаржаться на проблеми зі швидкістю обробки інформації, пам’яттю, багатозадачністю та фокусуванням.
«Ми спостерігаємо довготривалі когнітивні порушення у різних вікових групах», — сказала автор дослідження Жаклін Беккер і додала, що порушення помітні навіть через 7 місяців після того, як людина перенесла хворобу.
У новому дослідженні наголошується на тому, що найбільш поширеним порушенням, на яке скаржиться кожен четвертий пацієнт, є проблема зі збереженням уже нових спогадів. Перехворілим на коронавірус важко їх відтворювати. Крім того, учасники тестування розповіли про складнощі з виконавчими функціями, серед яких здатність до планування, ініціативи, організації та судження. Також їм складно опрацьовувати інформацію.
Примітно, що такі проблеми можуть бути як у людей похилого віку, так і у молодих людей, а легка форма хвороби не захищає від наведених вище наслідків. У зв’язку з цим Бекер рекомендує, щоб пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, тестували на психічні порушення, незалежно від того, в якій віковій категорії знаходиться пацієнт.
Доктор Хелен Лаврецки, професор психіатрії та директор клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, вважає, що низка пацієнтів не можуть доглядати за собою після того, як їх виписали з лікарні. У них є проблеми із запам’ятовуванням нової інформації.
«Вони не можуть функціонувати, не можуть думати, їх пам’ять порушена, вони збиваються з пантелику. Коли вони їдуть кудись, то кажуть, що не знають, як вони потрапили туди», — підкреслила Лаврецки.
Джерело: Джерело
Мітки: COVID-19, здоров'я, негативний наслідок перенесеного коронавірусу