Карантин карантином, а літні канікули – за розкладом. Діти, нарешті, отримали свободу від багатогодинного сидіння перед екранами комп’ютерів під час онлайн-навчання. Батьки цьому радіють, проте ламають голови над тим, як влаштувати цікавий і корисний відпочинок для малечі, але досі не знають, де його організувати. З початком червня на території Тернопільщини офіційно стартувала оздоровча кампанія. Організатори літніх таборів пропонують вам гарну альтернативу – незабутній weekend у дитячому закладі з гідною репутацією й унікальною програмою. Вам залишається тільки обрати той, який найбільше подобається, замовити його, оплатити перебування, і обіцяємо, що там подарують вашій дитині приголомшливе літо.
Які діти можуть тут перебувати?
У 2021 році в області планують розпочати роботу 72 заклади оздоровлення та відпочинку. Із них: 7 стаціонарних закладів оздоровлення та 65 закладів відпочинку, 62 табори з денним перебуванням дітей, 2 табори праці та відпочинку, 1 наметове містечко. Управлінням сім’ї та молоді облдержадміністрації проведено процедуру закупівлі путівок з організації оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій Тернопільської області через систему «Prozorro».
– На проведення оздоровчої кампанії 2021 року передбачено 8 млн. 386 тис. 422 грн. з обласного бюджету. У місцевих бюджетах планується передбачити 6 млн. 661 тис. 600 грн. Крім того, буде залучено понад 7 млн. грн. профспілкових, позабюджетних, спонсорських коштів тощо. Тому є потреба у виділенні додаткових коштів на оздоровлення дітей пільгових категорій у даних громадах, – розповів начальник управління сім’ї та молоді ТОДА Андрій Човган.
В області проживає 124 041 дитина шкільного віку, із них 69 350 належать до пільгових категорій. Із них: 679 дітей з категорії діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 17 940 з багатодітних сімей і 6 569 з малозабезпечених сімей, 2 836 дітей з інвалідністю, 611 дітей, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, 13 200 дітей, що перебувають на диспансерному обліку, 6 139 талановитих та обдарованих школярів, 6776 дітей-учасників дитячих творчих колективів, 3889 дітей працівників АПК та соціальної сфери села, 265 дітей внутрішньо переміщених осіб, а також 3272 дитини осіб, визначених учасниками бойових дій, 44 дитини, один з батьків яких загинув у районі проведення антитерористичної операції, та 539 дітей, сім’ї яких проживають у складних життєвих обставинах. У 2021 році за бюджетні кошти планується оздоровлення саме тих дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
До слова, триває капітальний ремонт комунального дитячого оздоровчого закладу «Дивосвіт» у с. Кутянка Шумського району. Впродовж 2019-2020 років на капітальний ремонт закладу використано 11 млн. 650 тис. грн. із районного та державного бюджетів. На 2021 рік виділено 3 млн. грн. коштів із Фонду регіонального розвитку та 700 тис. грн. – співфінансування Шумської громади.
Готують тематичні зміни
Заїзди в заклади оздоровлення та відпочинку триватимуть практично все літо – з 5 червня по 31 серпня. Як і раніше, оздоровча зміна триває 21 день, відпочинкова – мінімум 14.
Кожен заклад має виховну програму на кожну зміну, яка відповідає вимогам чинного законодавства. Під час літнього оздоровлення будуть організовані тематичні зміни:
– для лідерів учнівського самоврядування «Лідер»;
– зміни національно-патріотичного виховання «Я українець і я гордий»;
– для обдарованих та соціально-незахищених категорій дітей «Моя земля – Україна».
– Табори – це класно. Там нові знайомства, своєрідні тематичні зміни, нові навики, розвитки комунікації. Як для мене, це чудово! – зазначив Андрій Човган.
Із закладів оздоровлення та відпочинку області додаткові медичні послуги за кошти батьків можна отримати в стаціонарному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Барвінок», який, крім літніх таборів, ще протягом року працює як дитячий офтальмологічний санаторій і має відповідну медичну базу.
У кожному закладі є медпункт із лікарем, ізоляторами згідно з вимогами. Усі вони забезпечуються цілодобовою охороною поліції. Кожен заклад огороджений.
Проводячи тендер на закупівлю путівок, управлінням сім’ї та молоді обласної державної адміністрації ставилися вимоги до закладів забезпечувати дітей 5-разовим харчуванням.
Що входить у вартість путівки?
Харчування, проживання, перевезення дітей у табір з Тернополя і назад, усе інше, що є витратами закладу і доходом.
Ціна за перебування у дитячих закладах області становить від 300 до 420 грн. за ліжко/день.
Як отримати путівку?
– Для отримання путівки один із батьків дитини або опікун повинен звернутися з заявою до структурного підрозділу органу місцевого самоврядування, який відповідає за реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей у відповідній територіальній громаді. До заяви додаються копія свідоцтва про народження, документ, що підтверджує статус дитини, і медична довідка встановленої форми, – повідомив Андрій Човган.
Діана Теребей
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: дитячі табори, табори