Критикувати владу за розпочаті та не завершені реформи, крім однієї, яка вдалася, – декомунізації – нічого не дасть.
Американці люблять казати: timing is everything, що означає – все потрібно робити вчасно. А часу обмаль до 31.03.2019.
Дійсно, щоб системно вирішити яке-небудь завдання, а не латати діри, потрібне ясне і чітке розуміння, що і як робити: має бути відповідна освіта (як і в генпрокурора, так і в інших високопосадовців), досвід і професіоналізм. Як підказку процитую слова Альберта Ейнштейна: «Ви ніколи не вирішите проблему, якщо будете думати так, як ті, хто її порушив».
Українцям сьогодні як ніколи потрібне відчуття власної держави. Не тільки країни як громадянського суспільства, а й держави, тому що чиновники приходять і відходять, а люди, особливо соціально незахищені, чекають від держави гідної турботи.
Наша програма «Повага – кожному» має на меті повернути повагу кожній людині в Україні. Партія «Основа» приймає на себе серйозні зобов’язання не тільки щодо людей праці, а й у соціальній сфері.
Так, необхідна державна програма соціалізації воїнів АТО та ООС, надання їм грантів на створення малих підприємств, пільг на придбання житла. Слід передбачити податкові канікули для людей з інвалідністю, які починають свою власну справу.
Партія «Основа» виступає за надання людям з інвалідністю грантів на навчання для здобуття нової професії у сфері інноваційної та креативної економіки. Ми пропонуємо також надавати дітям, у яких є такі проблеми зі здоров’ям, повний соціальний пакет на лікування, навчання та отримання професії.
Зараз в Україні налічується більше 2,6 млн людей з інвалідністю, з яких близько 160 тисяч – діти. При цьому в навчальних закладах усіх рівнів навчається менше 95 тисяч дітей з інвалідністю. До того ж чисельність таких студентів у вишах протягом останніх чотирьох років постійно знижується – з 20 тис. у 2013 році до 13 тис. у 2017 році.
На жаль, вкрай низький рівень офіційно працевлаштованих людей з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку – таких в Україні зараз лише 11 тис.
Пенсійне забезпечення соціально незахищених людей повинне бути підвищене. Пенсії в розмірі 1,5-2,4 тис. грн., які зараз отримують 2,2 млн. громадян у разі інвалідності, втраті годувальника, або соціальні пенсії, – це не захист, це його імітація з боку діючої влади (а громадян таких категорій станом на 01.01.2018 року в Україні було близько 1,4 млн.).
Партія «Основа» приймає також конкретні кроки для реалізації своєї соціальної політики. І в першу чергу ми підтримуємо розвиток матеріальної бази для лікування та реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями. Тому що в Україні – низький рівень забезпеченості людей з інвалідністю сучасними індивідуальними і технічними засобами реабілітації. А соціальним автотранспортом людей з інвалідністю практично перестали забезпечувати. За 2017 рік спецтранспорт отримали лише 170 людей з інвалідністю із 62 тис. тих, які мали на нього законне право. За таких темпів переважна кількість потребуючих транспортні засоби за життя отримати не встигнуть. Аналогічна ситуація і зі слуховими апаратами.
Бенджамін Франклін казав: «Коли ви робите добро іншим, ви в першу чергу робите добро собі». Ми вважаємо необхідним здійснювати реальну допомогу конкретним дитячим закладам і персонально молодим людям, які потребують лікування та реабілітації. Так, у вересні 2018 року в Тернополі ми відкрили в приміщенні юридичного факультету ТНЕУ творчий центр молодіжних ініціатив для молодих людей з обмеженими фізичними можливостями і для всіх інших талановитих студентів.
У жовтні цього року наші колеги з Житомира в Коростенському центрі реабілітації дітей-інвалідів «Джерело надії» вручили реабілітаційну клітку «Павук» для відновлення функцій руху у дітей з інвалідністю. А на Харківщині ми зовсім недавно допомогли з терміновою операцією маленькій Кірі із селища Дворічне і врятували дівчинці слух.
Молодим людям з особливими потребами потрібно створювати сприятливі умови для всебічного розвитку, для засвоєння нових знань і навиків, які будуть їм необхідні для отримання освіти, для соціальної адаптації в суспільстві. Вони повинні мати можливість брати посильну участь у політичному та економічному житті країни.
Недавно, 26 листопада, на Тернопільщині відбулася Рада регіонального розвитку, здійснювали підсумки проектів, які реалізовували у 2015-2018 роках за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Хочу відзначити, що на сферу соціального захисту було витрачено 13,9 млн. грн., на культуру – 35,2 млн. грн., на освіту – 159,4 млн. грн., на охорону здоров’я – 117,4 млн. грн. Так, на жаль, соціальна сфера профінансована найменше.
Турбота про людину – це одне з основних програмних положень партії «Основа». І наша партія іде у владу, щоб усе це реально здійснити.
На закінчення своєї статті процитую Ліну Костенко: «Жах не в тому, що щось зміниться, жах у тому, що все може залишитися так само».
Джерело: Тижневик "Номер один"