За роки експлуатації мобільних телефонів, а потім смартфонів, акумулятори еволюціонували вже кілька разів. Це можна побачити на прикладі елементів, що перезаряджаються, доступних на цьому ресурсі https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-mobilnogo-telefona/ . Але на цьому мобільна індустрія не зупиняється і пропонує новіші технології, які дозволяють заряджати батареї швидше та ефективніше. Подивимося, які типи батареї популярні сьогодні, а які є кращим вибором.
Літій-іонні (Li-lon) батареї
Літієвий акумулятор складається з двох електродів, один із них виготовлений з пористого вуглецю, а інший – із оксидів металів. Електролітом у цьому випадку є солі літію, розчинені в органічній суміші. Цей тип батареї використовує напругу 3,6 Ст.
Літієва технологія ефективніша, ніж її попередник – нікель-метал-воднева (NiMH) АКБ. Пов’язано це з тим, що літієвий накопичувач може зберігати вдвічі більше енергії, у нього немає ефекту пам’яті і він не потребує калібрування. Термін служби такого елемента, що перезаряджається, може досягати 800-1000 циклів.
Літій-полімерні батареї (Li-Pol)
Як випливає з назви, в даному випадку йдеться про акумулятор, оснащений полімерами, що проводять, а також літієвими сплавами. За своєю конструкцією він явно нагадує літій-іонну технологію. Однак літій-полімерні елементи відрізняються високою гнучкістю та плоскою формою, а товщина окремих осередків може досягати 2 мм. Це дає можливість використовувати подібні АКБ у дуже тонких корпусах смартфонів.
Однак є й зворотний бік цього типу батарей, при неправильній експлуатації вони швидко втрачають свою ефективність. Навіть короткочасне перезаряджання акумулятора може пошкодити його. Тому процес зарядки може бути завжди під контролем користувача, тобто після досягнення рівня 100% адаптер живлення має бути вимкнений.
Наприкінці хотілося б відзначити, що сучасні акумулятори є витратним матеріалом. Тому якщо ви помітили, що смартфон втратив свою продуктивність, часто потребує підключення зарядки або довільно вимикається, то рекомендуємо якнайшвидше замінити батарею. Як правило, будь-які поради, пов’язані зі спробами відновлення працездатності АКБ, на практиці є недієвими і можуть лише погіршити ситуацію.