Лісова деревина завжди була важливою складовою української економіки. Без неї не зможуть працювати чимало галузей промисловості. Із 1 липня 2021 року запрацювали нові зміни в законодавстві, які стосуються торгівлі деревиною.
Скільки коштує ліс-кругляк?
На лісовому ринку деревину продають як держава, так і лісові господарства та підприємці, які займаються деревообробною та лісопильною діяльністю. Це важливе, а в деяких випадках – і стратегічне джерело доходів. Відтак важливо правильно визначити ціну для продажу.
Вплив на остаточну вартість мають декілька показників:
- порода лісу;
- місцезнаходження деревини, що впливає на складність заготівлі;
- попит на лісоматеріали у різних сферах;
- витрати, пов’язані із процесом продажу.
Детальніше про це за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-za-kub-lisu-oglyad-vitchyznyanogo-rynku-derevyny/
Де продається деревина?
Уже більше року торги деревиною проводяться через ліцензовані товарні біржі, зокрема – ТОВ «Українська універсальна біржа». Для цього потрібно попередньо пройти акредитацію.
Саме з переходом торгівлі лісом на товарні біржі ціна на породи дерева формується виключно з показників попиту та пропозиції, без зовнішніх навмисних впливів та втручання, тим самим знівелювавши будь-які можливі корупційні складові.
ТОВ “Українська універсальна біржа” є провідною вітчизняною товарною біржою, на аукціонах якої можна купити ліс за дуже вигідною ціною.
Як купити ліс-кругляк?
Насамперед, перед покупкою варто добре вивчити лісовий ринок. Для цього на сайті ТОВ “Українська універсальна біржа” доступний зручний функціонал «Біржовий курс». На ньому потрібно вибрати породу дерева, яку ви бажаєте придбати, та діапазон дат, щоби отримати актуальну вартість.
На біржових торгах можна придбати різні породи деревини, не побоюючись зриву угоди з боку продавця. Адже за всім процесом купівлі-продаж стежить сама біржа.
Що змінилося в законодавстві?
Як уже зазначалося, із 1 липня 2021 року запрацювали нові зміни в законодавстві, які стосуються торгівлі деревиною. Відтепер покупці повинні бути акредитованими на біржі та набувати членство, уклавши договір з нею строком на один рік з можливістю пролонгації. Тільки після цього можна брати участь в аукціонах.
Аналогічна процедура вимагається і від продавців деревини.
Відтепер після проходження акредитації, приміром, на Українській універсальній біржі, продавці деревини подаватимуть свої пропозиції біржі, яка на офіційній сторінці сайту та на сайтах агентів, з якими співпрацює на партнерських умовах, розміщуватиме оголошення про проведення аукціону.
ТОВ «Українська універсальна біржа» пройшла ліцензування у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до ЗУ «Про товарні біржі» та отримала право організовувати торги необробленою деревиною за новими правилами.