Найсвіжіше:
• У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі
rss

Як лікуватися народними засобами від бронхіту?


Опубліковано: 5 Грудня 2017р. о 15:45

Є захворювання, через яке, за статистикою, люди найчастіше звертаються за допомогою до лікаря. Однією з таких недуг є бронхіт – запальне захворювання нижніх дихальних шляхів. Причини його можуть бути найрізноманітніші: бактерії, віруси та найпростіші застуди. Саме в перехідні періоди пір року, в тому числі й нинішній – з осені на зиму, бронхіти набувають значного поширення. З ними успішно можна боротися як традиційними, так і народними методами, стверджує валеолог і медик Галина Кожій.

– Пані Галино, який найпростіший народний засіб можна застосувати для лікування бронхіту?  

  – Для лікування цієї недуги дуже важливо створити оптимальний режим харчування. Полегшують відхарку­вання напої з медом, малиною, відвари плодів шипшини коричної, липового цвіту. Дають 1 столову ложку меду на склянку гарячого молока, готують відвар плодів шипшини з липовим медом. Корисні: відвар 2 суплідь інжиру в склянці молока; слизисті відвари з вівса та ячменю; плоди журавлини звичайної з медом; гоголь-моголь (жовтки яєць розтерти з цукром, давати натще). Добре діє також суміш горіхів з медом. Лісові або волоські горіхи потовкти, змішати з медом. Чайну ложку суміші залити 70 мл перевареної води і пити невеликими ковтками. Лікування, як у традиційній медицині, призначають залежно від періоду хвороби.

– Який  протизапальний та пом’якшувальний засіб можна застосувати при трахеїті й бронхіті?

– Для цього використо­вують плоди калини звичайної з медом у співвідношенні 1:2. Кип’ятити на водяній бані 10 хв. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці 4-5 разів на день з теплою водою

Протизапальну та відхаркувальну дію виявляє суміш соку редьки чорної з медом (1:2). Вживати по 1 чайній – 1 столовій ложці 3-4 рази на день протягом 3-5 діб. Або можна редьку дрібно порізати, покласти в каструлю і засипати цукром. Пекти 2 год, процідити. Давати дітям молодшого віку по 1-2 чайні ложки, дорослим і старшим дітям – удвічі більшу дозу 3 рази на день перед їдою і на ніч упродовж 3-4 діб.                                                                                                  

  – А які відхаркувальні і дезінфікуючі народні засоби Ви рекомендуєте при цій недузі?

  –  Як  відхаркувальний та дезінфікуючий засіб, а також для розрідження харкотиння призначають суміш такого складу: корені алтеї лікарської, корені солодки голої, плоди ганусу звичайного, листки шавлії лікарської, бруньки сосни звичайної. Усі компоненти – по 20 г. Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані терміном 10 хв. Настояти до прохолодження і процідити. Приймати по одній чверті – одній третині склянки ковтками 3-4 рази на день теплим.

– Чи доцільно під час гострого та хронічного бронхіту використовувати інгаляції? Якщо так, то із застосуванням яких народних засобів?                                                                     

– Під впливом інгаляцій минають або зменшуються запальні процеси, краще виділяється харкотиння, поступово зменшується кашель, поліпшується загальний стан. Під час гострого та хронічного бронхіту можу порекомендувати такі способи інгаляцій.

Перший із них: половину цибулини ріпчастої або часнику посівного натерти на тертці, віджати через 2-3 шари марлі. Одержаний сік розвести двома ложками води. На інгаляцію брати 10 -15 мл розчину.

Другий спосіб: одну частину тертого хрону змішати з 5 частинами настоянки кореня перста­чу прямостоячого (1:5) на 40% спирті етиловому. Суміш настояти 10 хв у закритому посуді, процідити. На інгаляцію брати 10-20 мл суміші. Інгаляції робити не пізніше 18-ї години, бо фітонциди хрону збуджують нервову систему.                                                                  

Третій із них: одну частину тертого хрону змішати з 5 частинами настоянки кореня перста­чу прямостоячого (1:5) на 40% спирті етиловому. Суміш настояти 10 хв у закритому посуді, процідити. На інгаляцію брати 10—20 мл суміші. Інгаляції робити не пізніше 18-ї години, бо фітонциди хрону збуджують нервову систему. Ще при гнійному бронхіті рекомендують інгаляції 5-відсоткового водно-спиртового розчину прополісу.

– Тим, чиє дитинство було 25-30 років тому, добре відомі парові інгаляції. Чи варто їх застосовувати?  

–  Такі інгаляції рекомендують робити хворим 1 раз на день перед сном упродовж 3-5 діб, починаючи від дітей після 7 років. Парові інгаляції роблять за наявності болісного кашлю. Картоплю миють і варять у щільно закритій каструлі. Воду зливають і, не знімаючи кришки, на картоплю кладуть 1-2 столові ложки трави чебрецю звичайного або м’яти перцевої. Кришку залишають ледь відкритою. Дитину накривають з головою ковдрою і через отвір, що лишився, вона вдихає гарячу пару.

– Які ще народні засоби можна застосувати для подолання бронхіту?

– При бронхіті треба часто полоскати горло та промивати ніс відваром бруньок сосни звичайної, трави чебрецю звичайного, шавлії лікарської або квіткових кошиків нагідок лікарських. 

Олесь Миколайчук 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше