Генератори на радянських ВАЗах ламаються досить часто, адже енергетичне навантаження, які вони отримують, значно перевищує заплановане виробником. Іноді встановити новий генератор на ВАЗ 2106 треба ще до того, як з’являться признаки поломки. Це точно обов’язково у тому випадку, коли на машину встановлюються додаткові електронні пристрої: потужніша аудіосистема, протитуманні фари, кондиціонер, відеореєстратор, контрольні датчики тощо. Але недостатньо просто купити новий справний агрегат, адже генератори старих модифікацій ВАЗ просто не розраховані на використання пристроїв з великим енергоспоживанням. Купувати найпотужнішу модель теж не варто — якщо немає впевненості у тому, що вона справді потрібна, гроші можна витратити марно.
Які фактори треба враховувати при покупці нового генератора
Щоб зрозуміти, яка саме модель генератора потрібна і які гроші слід на неї витрачати, треба проаналізувати три фактори.
- Енергоспоживання
При виборі генератора на автомобілі ВАЗ 2106 необхідно передусім підрахувати сумарну потужність всіх енергоспоживаючих приладів і пристроїв в бортовій електромережі. Потужність джерела живлення має перевищувати цю сумарну величину на 20%, тоді все буде добре і стабільно працювати.
- Бензин чи дизель
Під час вибору моделі генератора також обов’язково враховується тип двигуна . Генератор, що працює в парі з бензиновим двигуном, може бути компактним і дешевшим. А ось дизель-генератор повинен бути габаритнішим і дорожчим.
- Карбюратор чи інжектор
Найскладніший фактор вибору — те, яким чином спалюється паливно-повітряна суміш в двигуні. У бензинових двигунах подача палива здійснюється за допомогою карбюратора або інжектора. Тут паливно-повітряна суміш засмоктується в камеру згоряння за рахунок створюваного розрядження. Там вона стискається і спалахує від іскри свічки запалювання. При цьому подача суміші в камеру згоряння не регулюється (не залежить від обертів двигуна). Можна використовувати менш потужний генератор.
У дизелях використовується лише інжектор. Тут горюча суміш впорскується в камери згоряння під тиском, потрапляє туди через форсунки. Їхнє відкривання регулюється електронним пристроєм з безліччю датчиків, що реагують на швидкість руху машини, напругу в бортовій електромережі та інші показники. Такі двигуни витрачають менше палива, але енергоємніші через наявність допоміжних електронних пристроїв. На машину з таким мотором потрібно ставити потужніший генератор. Встановлення на «інжектор» слабкого джерела живлення призведе до його швидкої поломки та псування акумуляторної батареї.
Правильний аналіз допоможе уникнути зайвих витрат та забезпечити стабільну роботу автомобіля. Обираючи генератор, який точно відповідає потребам вашого автомобіля, ви забезпечите надійність та довговічність його роботи.