На перший погляд, прибирання будинку несе тільки користь. Результатом виконаної роботи є чисте й охайне приміщення, а в процесі ми рухаємось в різні боки, нахиляємось – тобто отримуємо певне фізичне навантаження на організм.
На перший погляд, прибирання будинку несе тільки користь. Результатом виконаної роботи є чисте й охайне приміщення, а в процесі ми рухаємось в різні боки, нахиляємось – тобто отримуємо певне фізичне навантаження на організм. А прослуховування улюбленої музики заряджає нас позитивним настроєм.
Насправді ж прибирання може й негативно впливати на здоров’я людини. Щоб цього не сталось, варто знати та виконувати певні правила. Які саме, читайте далі.
Пил – ворог номер один
Найнебезпечнішим ворогом для людського здоров’я є пил, що постійно знаходиться у повітрі. Під час вдихання він осідає в легенях, з кожним разом збільшуючи ймовірність розвитку хронічних захворювань органів дихання, серед яких бронхіт, емфізема легень. В пилу можуть знаходитись і збудники паразитарних хвороб, такі як коростяний кліщ. Разом з ним розповсюджуються шкідливі хімічні речовини, що входять до складу засобів побутової хімії, оздоблювальних матеріалів та сприяють хронічному отруєнню організму.
Частинки пилу здатні викликати й алергічні реакції. Їх проявами можуть бути:
– чхання;
– кашель;
– сльозотеча;
– свербіж різних частин тіла;
– астматичний напад.
Люди, хворі на астму, екзему, хронічну обструктивну хворобу легень навіть при малій концентрації пилу можуть відчути суттєве погіршення стану здоров’я. Саме тому повітря потребує ретельного очищення. Навіть у більшій мірі, ніж підлога, килимові покриття, меблі, штори. Придбати засоби, що допоможуть прибрати приміщення без шкоди здоров’ю, можна як в офлайнових магазинах, так і на сайті allo.ua.
Прибирання, шкідливе для людини
Прибирати в квартирі з використанням віника та сухої ганчірки – не кращий вихід. Те саме можна сказати й про звичайний пилосос. Адже він збирає тільки велике сміття, яке не є занадто небезпечним для органів дихання, а на виході викидає в приміщення насичений алергенами дрібний пил. Результат такого прибирання наступний: весь дрібний бруд, зібраний з підлоги та меблів, знову потрапляє в повітря. Отже, кожне з таких прибирань наносить організму додаткову шкоду.
Прибирання без зайвої шкоди
Щоб і в квартирі було чисто, і в жодного з членів сім’ї через пил не погіршилось здоров’я, спеціалісти з клінінгу радять зробити наступне:
– прибрати з усіх можливих місць оббивні меблі, гардини, килими;
– замінити шерстяні та пухові ковдри і подушки на синтетичні;
– змінювати постільну білизну не рідше, ніж один раз на тиждень, та прати її в гарячій воді.
Прибирати пил з поверхонь потрібно тільки вологою ганчіркою. За використання звичайного пилососу роботу варто проводити у захисній масці. По закінченні збирання бруду у щойно очищене приміщення не можна заходити протягом 20 хвилин. За цей час залишковий пил має осісти.
Тим, хто найближчим часом збирається придбати пилосос, фахівці радять звернути увагу на миючі вироби з НЕРА фільтрами або двошаровими мікрофільтрами, які під час прибирання в будинку додатково очищують повітря. Вибрати бюджетну модель або преміум-класу від виробників Bosch, Thomas, Xiaomi, Makita можна, розглянувши ціни на пилососи у Львові за посиланням.