Купуючи техніку для гри, кожен споживач, насамперед, орієнтується на технічні характеристики комп’ютера: об’єм пам’яті, процесор, хорошу відеокарту тощо. Тоді як монітор, як правило, обирають по залишковому принципу. Існує хибна думка, що екран не має особливого значення для якості ігор, однак це не так.
Навіщо потрібен «ігровий монітор»?
Спеціальні монітори для ігор створюються з урахуванням такої комплектації, щоби їхні кінцеві характеристики забезпечували гру яскравістю і колірністю, зважаючи на рівні графіки зображень, які постійно вдосконалюються. Звичайно, для повсякденної гри на комп’ютері цілком може вистачити й звичайного монітора, однак для захоплюючої віртуальної подорожі потрібно розглянути щось спеціалізоване, як наприклад Samsung Odyssey G6. В ігрових, як і в звичайних моніторах, можуть бути встановлені різні типи матриці, більша чи менша діагональ, різні способи підтримки тих чи інших технологій, однак головна відмінність екрану для гри – насиченість та чіткість зображення.
- Розмір. Великий монітор з високою роздільною здатністю забезпечує більше вільного простору та додаткові ефекти в іграх. Тому якщо ви затятий геймер – обирайте популярну діагональ від 24 до 27 дюймів. При виборі екрана більшого розміру, вам доведеться враховувати й роздільну здатність, яка в цьому випадку повинна бути не менше 2560х1440.
- Роздільна здатність. Чим вона більша, тим кращим буде зображення. Але слід враховувати, що висока роздільна здатність створює й додаткове навантаження на відеокарту. Тому найоптимальнішою вважається роздільна здатність 1920х1080.
- Тип матриці. Їх є всього три: VA, IPS і TN. Останній часто встановлюють на бюджетні монітори не найвищої якості. Тому зображення на екрані буде меншої контрастності та з меншими кутами огляду. VA – це приблизно середній рівень, тоді як IPS – високий і більш дорогий.
- Частота оновлення. Чи вона вища, тим плавнішою буде картинка на екрані. Тому при виборі ігрового монітора слід орієнтуватися на частоту оновлення в діапазоні 144-240 Гц. Чим потужніша у вас встановлена відеокарта, тим більшу частоту оновлень можна дозволити собі на моніторі.
Додаткові характеристики, які слід врахувати
Як ви вже зрозуміли, ігровий монітор має цілий ряд переваг, задля яких слід подумати над його купівлею замість обмежуватись звичайним недорогим екраном.
Визначившись з описаними вище головними характеристиками, зверніть увагу також на такі показники:
- яскравість підсвічування (оптимальне 250-350 кд/м2);
- контрастність (від 1000 до 4000:1);
- рамки та роз’єми (чим тонші, тим кращі);
- вбудовані динаміки, роз’єми для навушників, порти різних типів тощо.
Запитайте також продавця про час реакції ігрового монітора – для геймерів цей показник матиме значення. Цей той випадок, коли менше – краще, а тому розглядайте варіанти зі значенням не більше 1 мс (GtG).
Важливо, щоби в монітора була можливість змінювати кут нахилу, висоту, а вищий клас – це ще й обертання в різні сторони, що дозволяє грати як сидячи, так і лежачи.